РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Позната ви е ситуацијава: Рајн Некар и се скара на ЕХФ и ќе игра...

Германскиот шампион Рајн Некар влезе во огромна кавга со европската ракометна федерација (ЕХФ) поради терминот на одигрување на натпреварот против Кјелце во осминафиналето од Лигата на шампионите. Рајн Некар побара поместување за ден подоцна бидејќи за 24 март е закажано...

Андреа Лекиќ меѓу трите ѕвезди во Лигата на шампионите

ЖРК Вардар викендов забележаа нова победа во Лигата на шампионите. Европскиот вицешампион забележа победа на домашен терен против бундеслигашот Битигхајм со 30:22 со што ја заверија првата позиција во групата 2. Нова блескава партија одигра Андреа Лекиќ, која мечот го...

(ВИДЕО) Борозан и неговата мајсторија во Топ 5 голови во Лигата на шампионите

Црногорецот од редовите на Вардар, Вуко Борозан, повторно се најде во изборот на ЕХФ за последното коло од Лигата на шампионите. 23-годишниот ракометар вчера постигна три гола против Висла Плок, а еден од тие голови се најде на четвртото место...

(ВИДЕО) Лејно повторно во Топ 5 одбрани на колото во ЛШ

Речиси и да нема коло во Лигата на шампионите во кое голманката на ЖРК Вардар Амандин Лејно не се наоѓа во некоја од Топ-листите на ЕХФ. Вардарки пред три дена одиграа уште еден одличен натпревар во Лигата на шампионите со...

Унгарија или Германија: Вардар ги дозна можните противници во четвртфиналето

Ремито против Висла Плоцк во последното коло од групната фаза му го донесе првото место на актуелниот европски првак Вардар и директен пласман во четвртфиналето од елитното натпреварување. А, по одигрувањето на последните натпревари во двете групи, јасни се сите...

ВИДЕО: Од живиот ѕид директно под пречката во гол, скоро невозможно, но спектакуларно!

Во конкуренција на женски ракомет во ЛШ, вчера на натпреварот помеѓу Ференцварош и Мец, видовме еден редок и спектакуларен гол. Овој натпревар го доби Ференцварош со 29:27, а печат на победата беше последниот гол пред самиот финиш на средбата од...

Рајн Некар го запре Нант и му направи огромна услуга на четвртфиналистот Вардар!

РК Вардар веќе може да го слави првото место во групната фаза од ЛШ, поради тоа што вечерва Рајн Некар на Филип Талевски одигра нерешено против Нант и така му направија услуга на Вардар, со што сега „црвено-црните“ се...

Вардарки во следната фаза – Дибирова и Ристовска пресреќни од оствареното

Вардарки вечерва со победа против Битингхајм во Скопје (30:22), се пласираа во следната фаза од ЛШ, како првопласирани на коло пред крајот од групната фаза. По натпреварот имаше многу причини за задоволство, а тренерот на ЖРК Вардар, Ирина Дибирова истакна...

Вардарки го прегазија Битингхајм за посакуваната цел во ЛШ

Ракометарките на Вардар вечерва остварија нова, убедлива победа во ЛШ, против екипата на Битингхајм. Практично со оваа победа девојките од Вардар ја обезбедија првата позиција во групата 2 и можат да бидат задоволни. Германскиот состав вечерва целосно беше надигран во сите...

Гонзалез и Стоилов убедени дека Вардар ќе биде прв

Европскиот првак Вардар во недела го игра последниот натпревар од групната фаза во А групата на Лигата на шампионите и во СЦ „Јане Сандански" гостува полски Висла Плоцк. За сигурен и директен пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите потребно...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV