РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Третото место за ракометарките на Букурешт

Ракометарките на романскиот првак го освоија третото место на Ф4 турнирот во Будимпешта откако во „малото финале“ го победија Ростов Дон со 31:30 (19:14) Букурешт подобро го почна натпреварот и имаше водство од 5:1 со реализација речиси во секоја минута....

(ВИДЕО) Вака нека биде и денеска: Лејно со сто раце го носи Вардар кон...

Француската репрезентативка Амандин Лејно ги собра комплиментите во полуфиналниот меч на Вардар против Ростов Дон. Беше фантастична на голот и ги засени сите кои настапија на овој натпревар, а во исто време ги откажа противничките. ЕХФ направи компилација од дел од...

Меѓусебните дуели на страна на Ѓер, историјата неповолна за нив

ЖРК Вардар и Ѓер попладнево во Будимпешта ќе го одиграат шестиот меѓусебен натпревар, втор во финалето на Ф4 турнир во ЛШ. ЖРК Вардар има една победа, еден дуел завршил нерешено, Ѓер има три победи. Но, кусата историја на „фајнл-фор“ турнирите...

Пенезиќ: Без еуфорија да влеземе во финалето

На полуфиналето со Ростов Дон, Андреа Пенезиќ заедно со Андреа Лекиќ постигнаа по 7 голови и беа двете најефикасни во тимот на Вардар. За денешното финале Пенезиќ истакна: Жените треба да играат петок и недела на завршниот турнир од Лигата...

Лејно: Ќе дадеме се од себе да ја освоиме Лигата на шампионите

Најдобра во редовите на ЖРК Вардар во победата во полуфиналето против Ростов беше Амандин Лејно, која имаше 18 одбрани, притоа 7 беа во првите 10 минути. За денешната пресметка со европскиот првак Ѓер и нејзиниот следен клуб, по триумфот...

Цвијиќ: Нема алиби и оправдувања, титулата мора да заврши во Скопје!

Драгана Цвијиќ стана една од клучните алки во составот на Вардар на патот да ја освои својата прва и веројатно единствена титула во Лигата на шампионите. Македонскиот првак денеска славеше победа над Ростов со 25:19 во полуфиналето, а утре...

Од Ростов посочија: Лејно е главниот виновник за победата на Вардар!

Екипата на Ростов Дон го имаше премиерното учество на фајнал-фор турнирот од Лигата на шампионите, но ја имаше таа несреќа да налета на актуелниот вицешампион ЖРК Вардар во полуфиналето. Нашиот првак славеше со 25:19 и се избори за ново...

Лазовиќ: Имавме доволно енергија за контрола над резултатот

Ракометарките на Вардар утре ќе играат ново второ финале по ред во Лигата на шампионите. Одбраната во првиот дел беше одлична,а свои моменти во нападот во вториот дел имаше и Барбара Лазович, која постигна три голови. Имавме голем притисок...

Лекиќ: Одбраната беше клучот за финале!

Најефикасната ракометарка од редовите на Вардар, Андреа Лекиќ, по мечот со Ростов по кој нашиот првак се избори за ново финале во Лигата на шампионите, не го криеше своето задоволство и прокоментира за победата. Според српската ракометарка, клучот за победата...

Пенезиќ: Го одработивме она што го договоривме, сега следува тоа најважното!

Големи емоции и импресии по уште едно заслужено финале за ЖРК Вардар. Победата над Ростов Дон го покажува само апетитот на оваа зрела генерација на Вардар за шампионска титула. Фуриозната Андреа Пенезиќ имаше што да порача пред утрешното финале со...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV