ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Штербик: Спомените и близината до домот беа одлучни за да се вратам во Веспрем

Голманот на македонскиот, регионалниот и европскиот првак Вардар, Арпад Штербик, од 1. јули во наредната година ќе застане на голот на Веспрем со кој потпиша двегодишен договор. Веста ја потврдија и Штербик и Унгарците на нивниот официјален сајт. По четири...

СТОИЛОВ: Во реваншот влегуваме како да е 0:0

Екипата на Вардар со минимална предност од еден гол го очекува реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите против Кил на домашен терен. Изданијата во елитното натпреварување оваа сезона даваат право за оптимизам кај сите во Вардар, но „црвено-црните“ не...

Радичевиќ: Поддршката ни е неопходна, уште малку време ќе бидеме заедно

ЖРК Вардар рутинирано славеше против екипата на Будуќност, а една од најдобрите во составот на македонскиот ракометен тим беше Јованка Радичевиќ. Црногорската ракометарка по завршувањето на натпреварот не го криеше задоволството од резултатот, а притоа и порача и на публиката...

Штербик е закон – јуначко реми на Вардар во Германија!

Македонскиот, но и европски ракометен шампион Вардар и понатаму е без пораз во Лигата на шампионите. Вечерва „црвено-црните“ во мечо од 9. коло во групата А, стигна до јуначко реми со Рајн Некар Левен (21-21) откако на две секунди пред...

Лазаров го анализира успехот на „црвено-црните“ во ЛШ: Вардар имаше среќа во завршницата

Македонскиот репрезентативен капитен и играч на Нант, Кире Лазаров, во интервју за босанскиот медиум „Независне“ потенцира што е можеби клуч за една успешна сезона во Европа, со посебно осврнување за успехот на Вардар. Лазаров одговараше на повеќе прашања од секоја...

(ВИДЕО) Арпад Штербик – Колку постар, толку подобар

Голманот на Вардар, Арпад Штербик повторно блесна тогаш кога е најпотребно, па беше најдобриот индивидуалец во редовите на европскиот првак на гостувањето кај ППД Загреб. ЕХФ ТВ му посвети посебно внимание на голманот на Вардар, споделувајќи видео од неговата фантастична...

Аморим – Талеска: Можно е финале со Вардар

Ракометарките на европскиот првак Ѓер при се појавија на „дружбата“ со новинарите во пресрет на завршниот турнир во Будимпешта. Секако за македонските новинари најинтересно беше мислењето на македонската „снаа“ во редовите на Ѓер Бразилата Едуарда Аморим - Талеска. Се...

Вардар ја доби првата пречка на Ф4: Познат е противникот во полуфиналето од Лигата...

Ракометарите на Вардар го добија противникот од полуфиналето на завршниот турнир во Лигата на шампионите. На мегдан на актуелниот европски првак ќе излезе поранешниот европски владетел Монпелје, кој направи голем успех, стигнувајќи до Келн преку послабата дивизија од Лигата...

ФОТО: Како унгарските медиуми ја видоа драмата и новиот триумф против ЖРК Вардар

Вардар втора година по ред ја губи титулата од унгарскиот претставник Ѓер, кој на максимално драматичен начин дојде до златото во „Ласло Пап“ арената вечерва. Иако Вардарки беа тие кои го диктираа финишот од регуларниот тек од натпреварот, сепак во...

ФОТО: Атрактивните мажоретки дополнително ја запалија атмосферата во „Јане“

СЦ „Јане Сандански“ вчера беше преполни и буквално немаше каде игла каде да се пушти. Атмосферата беше максимално наелектризирана, а навивањето од трибибините чини некој вулкан да експлодирало. Вардар иако загуби, сепак се пласираше на Ф4 турнирот во Келн, а...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV