ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Пасквал-е: Ова е Вардар, ова е Скопје, ова е ШТЕРБИК! (ВИДЕО)

Арпад Штербик и вечерва против Барселона беше нерешлива енигма на голот на Вардар, тој беше последниот бедем на одбраната на „црвено-црните“ и повторно го држеше европскиот шампион во ритам. Штербик забележа 15 одбрани, од кои една од најатрактивните беше онаа...

ФОТО: Французите си ги креваат акциите за Ф4, но да не ги „олади“ Вардар...

Факт е дека сезонава француските екипи владееа во ракометната ЛШ, што впрочем докажува и пласманот на нивните три екипи на Ф4 сезонава во Келн. По очекуваниот пласман на ПСЖ, на Ф4 се пласираа уште и Нант на Кире Лазаров и...

(ВИДЕО) Арпад Штербик ги полуде германските коментатори

Голманот на Вардар, Арпад Штербик од натпревар во натпревар ја потврдува својата класа, исто како и вчера кога му донесе бод на својот тим на гостувањето кај Рајн Некар Левен. Штербик во последната секунда му одбрани зицер на Гвардиола со...

(ВИДЕО) Никогаш нема да го заборавиме: Зицерот што ја расплака цела Македонија

Уште едно историско финале одиграа Ѓер и Вардар, македонскиот првак имаше можност славно да се прости од Лигата на шампионите - со титула континентален владетел. Не се случи тоа од неколку причини. Во основните 60 минути не го искористивме последниот...

(ВИДЕО) Комити и „Некс Тајм“ со ново шоу – повторно ечеше – Ја излези...

Пред почетокот на реванш мечот од 1/4 финалето во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Кил, атмосферата дополнително ја загреа и вжешти „Некс Тајм“ кои повторно ја исполнија песната „Ја излези Ѓурѓо“ со помошо на навивачите Комити. Во продолжение погледнете...

Гонзалез веќе го договори првото засилување за ПСЖ – доведува свој сонародник

Веќе е познато дека нов тренер на ПСЖ од идната сезона ќе биде досегашниот стратег на Вардар, Раул Гонзалез. Иако тековната сезона не е ниту на средина, а Шпанецот има обврски и со нашата селекција, веќе ги крои плановите...

По мечот Рајн Некар – Вардар, Македонците истакнаа банер со барање за тамошните институции

Натпреварот Рајн Некар - Вардар освен за ракометните љубители, имаше и друг правец по завршување на мечот, каде беше искористен моментот за да биде испратена јасна порака. Иницијаторите на петицијата за признавање на македонските возачки во Германија, кои се организираа...

ВИДЕО: Потегот на Штербик по кој им се стемни на Германците

Вардар и понатаму незнае што е тоа пораз во Лигата на шампионит, а сето тоа благодарение на едниот и единствениот Арпад Штербик. Чуварот на мрежата на „црвено-црните“ е злато вреден, а тоа го покажа и во последните минути во мечот...

(ФОТО) Бура од емоции: Вардарки за последен пат се поздравија со своите фанови и...

ЖРК Вардар не успеа да го оствари сонот и најавите на ракометарките за европската шампионска титула по подолго време да заврши во Скопје. Ѓер повторно се провлече за влакно во финалето, па нашите спортски хероини одново ќе ја носат...

Кире е (нај)голем – тој со пласманот на Ф4 со Нант оствари едно неверојатно...

Иако поразени денеска во „Јане Сандански“, актуелниот шампион Вардар, сепак ќе патува во Келн на завршниот турнир и оваа сезона во ЛШ. Кил успеа некако на крај од натпреварот да го победи Вардар, но тоа не беше пречка за „црвено-црните“...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV