ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

„Вардарци“ се подготвуваат за Монпеље

Европскиот и македонски првак Вардар од вчера се наоѓа во Келн, каде утре и задутре по вторпат ќе учествува на завршниот турнир во борба за шампионскиот пехар. „Вардарци“ според денешниот план од 11 часот ќе имаат тренинг, а потоа...

„Вујо мајсторе“ не ги заборава своите: Вардар ќе ја одбрани титулата во ЛШ!

Поранешниот тренер на Вардар и актуелен селектор на Словенија, Веселин Вујовиќ, смета дека актуелниот европски првак ќе успее да ја одбранит титулата во Келн на фајнал-форот од Лигата на шампионите. Остануваат само уште два дена до Ф4 во Келн. Прославениот...

ВИДЕО: Вардар по вторпат пристигна во Келн – нека биде како лани, последен да...

Актуелниот европски првак Вардар, прв пристигна на овогодишениот Ф4 турнир од Лигата на шампионите во Келн. „Црвено-црната“ експедиција рано утрово одлета за Германија, а веќе и се смести во својата база. Вардарци се првиот од четирити учесници кој се појави...

ПСЖ без Карабатиќ во Келн

Завршницата на ракометната Лига на шампионите ќе се одржи викендов во Келн, а еден од фаворитите за шампионскиот пехар ланскиот финалист ПСЖ ќе настапи без еден од своите клучни играчи – Лука Карабатиќ. Пикерот на „парижаните“ се повреди на првиот...

Монпелје ја прокоцка титулата – еве шанса Вардар да ги „тресне“ од земја во...

Ракометарите на Монпелје успејаа да прокоцкаат натпревар во претпоследното коло од францускиот шампион, во мечот против Сан Рафаел со резултат 26:25, и на тој начин да му ја подарат титулата на ПСЖ. Монпелје ја загуби првата позиција во најлош момент...

ВИДЕО: Патот кон Келн – ЕХФ го најави спектаклот во кој ВАРДАР го брани...

Се ближи завршницата од ракометната Лига на шампиони годинава, каде нашиот Вардар ќе го брани трофејот. Прва пречка за Вардар кон ново финале во Келн ќе биде тимот на Монпелје, но оваа година „црвено-црните“ се ракометарите кои имаат блага предност...

(ФОТО) Бура од емоции: Вардарки за последен пат се поздравија со своите фанови и...

ЖРК Вардар не успеа да го оствари сонот и најавите на ракометарките за европската шампионска титула по подолго време да заврши во Скопје. Ѓер повторно се провлече за влакно во финалето, па нашите спортски хероини одново ќе ја носат...

ВИДЕО: Голот на Лекиќ на 20 секунди до крајот кој ни носеше злато –...

Вардар го пропушти последниот воз за европска титула, сигурно дека и понатаму ќе остане тагата по оваа зрела и пропуштена шанса за европска круна. Бевме толку блиску, но сепак и повторно, среќата не беше на наша страна во завршницата од...

Дибирова: Девојките немаа среќа, но горда сум на нив!

ЖРК Вардар синоќа на најдраматичен начин имаше можност да дојде до шампионската титула во ЛШ, која е толку посакувана и исчекувана, но сепак не се оствари тоа. Во второто финале по ред, Вардар не успеа да го победи Ѓер пред...

(ВИДЕО) Никогаш нема да го заборавиме: Зицерот што ја расплака цела Македонија

Уште едно историско финале одиграа Ѓер и Вардар, македонскиот првак имаше можност славно да се прости од Лигата на шампионите - со титула континентален владетел. Не се случи тоа од неколку причини. Во основните 60 минути не го искористивме последниот...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV