ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

РАКОМЕТ / ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ВИДЕО: Бомбач е мајстор – перфектна „шрауба“ од скоро невозможна позиција

Тимот на Кјелце синоќа забележа пораз во ракометната Лига на шампиони против ПСЖ, но затоа ракометарот на Кјелце, Дејан Бомбач имаше своја атракција на натпреварот. Натпреварот заврши со победа на Парижаните 28:34, но она што од овој натпревар најмногу ќе...

ЕХФ ги објави номинираните за Ол-стар тимот во ЛШ: Меѓу нив Вардар има 5...

Пристигнаа номинациите за најдобриот тим во ракометната Лига на шампиони, ЕХФ ги објави имињата на потенцијалните најдобри ракометари оваа сезона, а меѓу нив има дури 5 ракометари од Вардар. Навивачите ќе имаат право да гласат и според свои „објективни“ убедувања,...

Дибирова: Нема лесен ривал, ние знаеме како да пристапиме во полуфиналето

ЖРК Вардар во полуфиналето од ракометната ЛШ ќе игра против Ростов Дон, тимот кој е надежен за голем резултат. По ждрепката попладнево, доаѓаат и првите изјави на стручниот штаб и тренерот на Вардар. „Нема лесни и тешки ривали. Сите се фаворити...

Ждрепката добра за ЖРК Вардар – девојките на Дибирова го избегнаа шампионот Ѓер во...

Сепак ракометарките на Вардар го избегнаа актуелниот шампион во ракометната Лига на шампиони во полуфиналето во Будимпешта, а за големото финале ќе се борат против Ростов од Дон. Претходните сезони Вардар редовно налетуваше на ЧСМ Букурешт, а во финалето губеа...

ВИДЕО: И големите плачат: ЕХФ го нотираше „нај моментот“ за Вардарки

Вчерашниот натпревар за ЖРК Вардар беше преемотивен, со оглед на фактот дека голем дел од актуелните ракометарки во дресот на Вардар, го одиграа последниот натпревар пред домашната публика. По победата над Митјиланд, го заверија пласманот на Ф4, каде ги очекува...

Дибирова: Меч со многу емоции, сега фокусот го префрламе во Будимпешта

Ракометарките на Вардар со победата против Митјиланд со резултат 32:25, го потврдија своето ново учество на Ф4 и годинава, овој пат во Будимпешта. Црвено-црните" се единствен тим што успеал да стигне до завршниот турнир пет сезони по ред, и сега...

Вардарки убедливо го победија Митјиланд за нов Ф4 – во „Јане Сандански“ премногу емоции

Ракометарките на Вардар остварија сигурна и очекувана победа денеска во спортскиот центар „Јане Сандански“ во натпревар кој беше воедно последен за повеќето ракометарки во овој колектив. Ова беше еден убав проект, една ера одбележана со многу возбудливи натпревари, но на...

Тешко е, тешко: Радичевиќ во солзи го најави прошталниот меч пред домашна публика

Ракометарките на Вардар се на добар пат да бидат единствен тим што по петти пат ќе игра на Ф4 турнирот во лигата на шампионите. Остануваат уште 60 минути до потврда на тој успех, а реванш натпреварот против Митјиланд почнува...

Вардар го доби противникот за четвртфиналето: „Зебрите“ се последната пречка пред фајнал-форот!

Вардар го доби противникот за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Актуелниот европски првак ќе оди на мегдан со трофејниот Кил, кој денеска го потврди пласманот во следната рунда против унгарски ПИК Сегед. Германскиот тим славеше на првиот натпревар со 29:22,...

Скјерн е изненадувањето во ЛШ: Падна фаворитот Веспрем и Манасков

Данскиот ракометен клуб Скјерн приреди невидена сензација во ракометната Лига на шампиони во осминафиналето, елиминирајки го тимот на Веспрем, кој важеше за фаворит во овој двомеч. Унгарскиот претставник со Дејан Манасков, вечерва победија со 34:29, но тоа не беше доволно...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV