РАКОМЕТ / БАЛКАН

ВИДЕО: Вардар сега уште повеќе жали што доби „корпа“, а можеше да биде новиот...

Вардар за првпат сезонава не победи на еден меч од СЕХА лигата, а главен виновник за тоа е одличниот голман на Мешков Брест, Иван Пешиќ. Хрватскиот репрезентативец беше прва желба на раководството на нашиот шампион да биде замена за Арпад...

Првенството заврши, Вујо уште се жали: На пасивен напад, Лазаров 15 секунди не шутира,...

Поранешниот селектор на Македонија, некогашен тренер на Вардар Про и актуелен предводник на националниот тим на Словенија, Веселин Вујовиќ, се уште не може да се помири со сето она што и се случи на неговата репрезентација на Европското првенство...

Абутовиќ: Ги одбив Раул и ПСЖ за да дојдам во Рајн Некар

Српскиот ракометар од редовите на европскиот шампион Вардар, Илија Абутовиќ, од следната сезона ќе се пресели во редовите на германскиот шампион Рајн Некар Левен. Еден од најдобрите ракометари кога станува збор за дефанзивата, го достигна својот зенит во дресот на...

Швеѓаните во паника – причината Арпад „страшниот“

Шведска и Шпанија утре ќе играат во финалето на ЕП во Загреб, а се очекува израмнета и неизвесен меч за титулата. Шпанија во пресрет на разврската за медалите остана без првиот голман Перез, но веднаш стигна и тоа каква адекватна...

Уште еден поранешен македонски селектор кандидат за „изборник“ на Хрватска

Поранешниот македонски селектор и актуелен тренер на француски Шамбери, Ивица Обрван, е меѓу кандидатите за селекторското столче во хрватската репрезентација, која од денеска е без „изборник“ по заминувањето на Лино Червар. Токму Лино Червар беше наследник на Обрван на клупата...

Червар и Хрватска се спасија од нов срам: Едвај ја добија Чешка за „утешно“...

Хрватската ракометна селекција се спаси од нов срам откако едвај и тоа минимално со еден разлика (28-27) славеше над Чешка во дуелот за 5. место на Европското првенство. „Коцкестите“ предводени од Лино Червар за малку како и Македонија ќе си...

Червар не ги заборава своите: Ракометар на Металург денеска ќе дебитира за Хрватска

Хрватската ракометна репрезентација денеска од 15:30 часот ќе го игра последниот натпревар на Европското првенство, кога против Чешка ќе се соочи во дуелот за петтото место на шампионатот на кој е домаќин. За Хрватите ова е неуспех, со оглед на...

Словенците со услуга за Македонија, но и ни покажаа како се прави тоа –...

sportclub.mk, директно од Вараждин Селекцијата на Словенија во претпоследното коло од главната фаза во Вараждин, ја совладаа селекцијата на Шпанија со резултат од 31-26. Избраниците на Веселин Вујовиќ ни покажаа како се прави тоа и притоа ни направија услуга. Првото полувреме ...

Веселин Вујовиќ доби одговор: Ние не сме за тебе „вукојебина“

Многу прашина подигна изјавата на словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ кој истакна дека не знае како да им го исполни денот на своите ракометари во „некојси Сан Мартин, кој е вукојебина“. Поранешниот тренер на Загреб се извини за изјавата за гратчето...

Вујовиќ: Застанав на голот за да ја бранам честа, честа на „малите“ земји!

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, не престанува да мисли за завршницата од мечот против Германија. Вујовиќ беше казнет бидејќи протестираше и го навредуваше раководството на ЕХФ, но тој не се помирува со, како што вели, кражбата против Германија. На точно 11...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV