РАКОМЕТ / БАЛКАН

ВИДЕО: Хит-мајстори – Шишкарев и Марсениќ ги воодушевија навивачите на Вардар!

За актуелниот шампион во ракометната ЛШ, Вардар, го очекува меч во полуфиналето од СЕХА Фајнал-форот против екипата на Мешков Брест. Сигурно дека фокусот на Вардарци како одминува сезоната е од натпревар во натпревар, па паралелно со тоа, странските играчи во...

Избран идеалниот тим на СЕХА лигата – Доминација на Вардар, но само еден Македонец

Пет ракометари на актуелниот македонски, регионален и европски првак, плус тренерот Раул Гонзалез, се најдоа меѓу најдобрите во изборот на СЕХА лигата за оваа сезона, а во тимот се најде само еден македонски ракометар. Гласовите ги дадоа капитените на...

Политиката доминира над спортот: Србија нема да игра со Косово никогаш

Ниту една репрезентација или клуб од Србија нема да игра против националниот тим на Косово или негов тим, заклучија Ракометната федерација на Србија и ЕХФ по денешниот состанок. Србија и Косово не можат да играат еден против друг барем во...

Лекиќ го спаси Вардар, „Црвено-црните“ останаа непоразени

Вардар остана непоразен и по осум одиграни натпревари во регионалната ВРХЛ лига откако во натпреварот против Будуќност нашите девојки одиграа нерешено, 25:25 (13:14). Вардарки уште на првиот ден од 4. турнир во ВРХЛ лигата што се играше во Скопје...

Вардарки триумфално до одбрана на титулата во ВРХЛ лигата

Вардарки ја одбранија титулата во регионалната (ВРХЛ) лига, откако на три меча пред крајот на натпреварувањето, го победија Крим со 32:31. Ова беше прв натпревар од третиот турнир во регионалното натпреварување, а за „црвено-црните" останува уште еден натпревар во четврток,...

ВИДЕО: Хаос во најава – „Делије“ уште ноќеска го запалија Ковилово пред мечот со...

Веќе од поодамна е познат случајот во кој младинските женски ракометни селекции на Србија и Косово ќе мора да играат без химни и други национални обележја. Мечот кој требаше да се игра денес во Крагуевац е преместен во Ковилово, поради...

ВИДЕО: Јаганац подобар од Циндриќ во „пресметката“ за најдобар гол во СЕХА

Халил Јаганац од редовите на Металург го има најдобриот погодок во рамките на 18. коло во СЕХА првенството. Ракометарот од Хрватска на мечот против Целје ПЛ, имаше фантастичен погодок, кој беше изгласан за најдобар. Јаганац како конкуренција во најдобрите голови го...

Промена на термините за Ф4 на СЕХА лигата: Вардар нема да игра во ноќниот...

Променети се термините за полуфиналните натпревари на фајнл-фор турнирот од СЕХА лигата кој ќе се одигра во Скопје. Натпреварот меѓу Вардар и Мешков Брест кој првично требаше да се игра во вечерниот термин, ќе почне од 17:45, додека мечот меѓу...

Членот на Вардар ја шокираше својата татковина: Повеќе не сака да игра за националниот...

Моментално ако не најдобар, еден од најдобрите ракометари на Црна Гора и член на Вардар, Вукон Борозан на само 23 години стави крај на репрезентативната кариера. Оваа информација за медиумите ја откри селекторот на Црна Гора, Драган Ѓукиќ кој лично...

Металург финишираше со победа и го има најдобриот стрелец во СЕХА лигата

Екипата на Металург со триумф над Целје од 28:26 го заврши годинашниот настап во СЕХА лигата. За жал, триумфот немаше никакво резултатско значење бидејќи Металург на крајот го освои седмото место, а одамна се знаеше дека Целје ќе биде третопласиран...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV