ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / БАЛКАН

РАКОМЕТ / БАЛКАН

Уморот го стигна Металург, во финишот падна пред Горење Веленје

Македонскиот ракометен вице-првак Металург го запиша четвртиот сезонски пораз во СЕХА лигата. Во рамки на 6. коло пред домашна публика, составот од Автокоманда е поразен од Горење Веленје со резултат од 24-29. Иако поразот според резултатот делува голем, играта на...

(ФОТО) Македонија и Словенија: Ривали на теренот со иста цел – Организација на ЕП...

Sportclub.mk директно од Загреб Македонија денеска ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Словенија. Но, двете земји кои ќе бидат ривали на теренот во загрепска „Арена“ вечерва од 19:30 часот, имаат...

Србите воодушевени од Вардар: Ни пристига актуелниот европски првак

Во воведниот меч од 16. коло од СЕХА лигата, силите ќе ги одмерат Динамо Панчево и Вардар. Ова значи дека по 14 години пауза во Србија ќе гостува еден европски првак. Последен пат кој го стори тоа е Целје...

Вардар демонстрираше сила и моќ во дуелот со Мешков

СЕХА го прогласи натпреварот помеѓу Вардар и Мешков Мешков за дерби меч на 3. коло, а „Црвено-црните" дури и полесно од очекувањата триумфираа со убедливи 31:23 за задржување на првото место на табелата. За Вардар ова е трет триумф сезонава,...

Србите се силат: Ќе ја победиме Македонија!

Македонската ракометна селекција в петок ја очекува пријателски дуел против селекцијата на Србија во Белград. Еден од најмладите српски репрезентативци, Милан Јовановиќ пред пресметката со избраниците на Раул Гонзалез даде оптимистична изјава. „Македонија е добра репрезентација. Тоа го покажуваат и...

Црногорците не почитуваат, но не ни се плашат: Македонија е во ракометен налет, но...

Според прогнозите и предвидувањата, дуелот помеѓу ракометните репрезентации на Македонија и Црна Гора ќе биде клучен за третата позиција во групата која води во следната фаза на Европското првенство во Хрватска. „Македонија има поголем рејтинг од нас, сепак на теренот...

Ракчевиќ: Со Македонците го делев лебот, но сакам победа на Црна Гора, а на...

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе се соочи со Црна Гора во уште едно балканско дерби на Европското првенство во Хрватска. По победата над Словенија во првото коло, избраниците на Раул Гонзалез ќе се соочат со Црна Гора, меч кој е...

Хрватска и Червар конечно покажаа моќ – Норвешка збришана во Загреб

Ракометната селекција на Хрватска стигна и до втората победа во главната фаза од ЕП откако вечерва во Арена Загреб славеше над Норвешка со резултат од 32-28. „Коцкестите“ предводени од поранешниот наш селектор и тренер на Металург, Лино Червар го одиграа...

СЕХА признание за Дибиров и Гонзалес

Вардар редовно има свои играчи во идеалните тимови на СЕХА лигата, овој пат во идеалната екипа се најде еден играч и тренерот Раул Гонзалес. Најдобро лево крило на месецот според СЕХА лигата е Тимур Дибиров, кој на мечевите против Целје...

Червар: Зошто упорно ме прашувате за Металург?

По назначувањето за нов стратег на Хрватска, пред претстојното ЕП 2018 година во Загреб, Лино Червар требаше комплетно да замине од Македонија, и од Металург, но тој и понатаму е овде со тимот од Автокоманда. Тоа ги интересираше медиумите, па...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV