ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / БАЛКАН

РАКОМЕТ / БАЛКАН

Судбина: Дарко Станиќ – миленикот на Металург денес вози такси во Белград

Поранешниот миленик на навивачите на Металург, одличниот српски голман Дарко Станиќ се чини доживува тешки денови во животот. Наши извори од Белград ни открија дека искусниот Станиќ се соочува со финансиски проблеми кои го навеле да започне со нова работа...

Нема крај, сега и Босанците се восхитуваат: Македонија освен по ајварот, сега ја знаат...

Дефинитивно, за македонската ракометна селекција се зборува насекаде, не само во нашата држава, туку и пошироко. Доказ за тоа се бројните текстов и колумни низ срспките, хрватските, словенечките и други медиуми. Сега со одлична колумна се јавија и од Босна...

(ВИДЕО) Манекенката која се прослави со порно снимка лудува по Кире Лазаров!

Македонската ракометна репрезентација со својата игра и залагање ги освојува симпатиите на спортската јавност на Балканот, но и на оние кои немаат никаква допирна точка со ракометот и спортот. Хрватската „РТЛ“ телевизија која ги има ексклузивните права за Европското првенство,...

(ВИДЕО) Хрватите воодушевени од Македонците: Вакво лудило не сум доживеал… Каков хаос!

Македонската репрезентација направи вистински подвиг на отворањето на Европското првенство во загрепска „Арена“ совладувајќи ја Словенија со 25:24. Натпреварот беше исполнет со пресврти и многу драматика, како и со голема поддршка од трибините за двете репрезентации. Сепак, како победник на...

Червар ја отвори душата: Ја скршив вратата на соблекувалните во Панчево

Македонскиот претставник во СЕХА лигата, РК Металург, синоќа оствари сигурна победа на гостувањето кај Динамо Панчево (20:25), но тренерот на тимот од Автокоманда, Лино Червар, им раскажа интересна сторија на новинарите во прес-салата. Червар не криеше пред новинарите во Панчево,...

Вујовиќ: Македонија е во еуфорија, мисли дека може до медал – медиумите и прават...

Сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија вечерва со натпреварот против Словенија од 19:30 часот во Загребска Арена, го почнува настапот на своето петто Европско Првенство. Предводникот на нашите противници и добро нас познат Веселин Вујовиќ пред вечерашната пресметка даде интересна...

Ракометарка суспендирана поради естетска операција

Ракометарката на Јединство од Тузла во Босна и Херцеговина, Сејла Карачиќ е суспендирана од управата на клубот бидејќи самоволно одбила да потува на гостински меч. Како што истакнале од клубот, на Сејла ова не и било првпат вака да...

Штербик: Кога ќе ги погледнам Марсениќ и Абутовиќ – јасно ми е зошто ја...

Европската титула со Шпанија и неверојатната приказна од авион на терен во последните два натпревари на ЕП, повторно  го направија Арпад Штербик да е актуелна тема во својата родна држава, Србија. Голманот на нашиот Вардар во ново интервју за медиумите...

(ФОТО) Словенците имаат контра аргумент: Зарем ова не е прекршок за црвен картон и...

Натпреварот помеѓу Германија и Словенија на Европското првенство донесе многу возбудувања, но и многу контроверзи, поради што Словенците ни по еден изминат ден не можат да се помират со „украдената“ победа. Словенија водеше со пет гола разлика против Германија, која...

ВИДЕО: Стојанче Стоилов со ВОНРЕДНИ ВЕСТИ!

СЕХА лигата од сезона во сезона како квалитативно, така оди се понапред и понапред во организационен план. Па така, од регионалната лига, организаторот на завршниот Ф4 турнир го соопштија на многу уникатен и интересен начин. Сето тоа беше именувано како ВОНРЕДНИ...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV