ПОЧЕТНА РАКОМЕТ РАКОМЕТ / БАЛКАН

РАКОМЕТ / БАЛКАН

ВИДЕО: Спектакуларното пиротехничко шоу во СЦ „Јане Сандански“ кое остав без здив

Вардар синоќе ја одбрани титулата во СЕХА лигата откако во финалето на завршниот Ф4 турнир славеше над ППД Загреб. Целокупната организација во регионалната лига од година во година оди на повисоко и повисоко ниво, а доказ за тоа е спектакуларната...

ФОТО: Спектакл каков што не памети Скопје – Вардар не го дава тронот од...

СЕХА лигата од година во година прераснува во се поголема и поголема, како квалитативно, така и организационо. Годинава разврската на сезоната, односно завршниот Ф4 турнир се одржа во Скопје и дефинитивно може да се каже дека на организационен план беше...

Вардарци доминираат во идеалниот тим – Циндриќ прогласен за МВП

Сосема заслужено, Вардар покрај новата титулата во СЕХА лигата, доминира и во индивидуалните призанија, поточно во идеалниот тим. Дури четири ракометари на „црвено-црните“ се наоѓаат во „Ол стар“ тимот каде што место најдоа Арпад Штербик како најдобар голман, Тимур Дибиров...

Вардар гази се пред себе – моќно преку ППД Загреб до нова титула во...

Вардар продолжи да доминира во СЕХА лигата откако и годинава ја одбрани титула, освоена минатата сезона во Брест. „Црвено-црните“ вечерва во финалето играна во СЦ „Јане Сандански“ славеше над ППД Загреб со резултат од 26-24 со што дојде до четвртата...

Промени во СЕХА лигата, Веспрем и ПИК Сегед се приклучуваат, резерви се Кјелце и...

Со одржувањето на фајнал фор турнирот во Скопје, на прес-конференцијата пред почетокот на натпреварите за 3 место и големото финале, раководните лица на СЕХА лигата најавија промени во форматот и учесниците на натпреварувањето. Следната СЕХА лига ќе започне во октомври...

Вардар гази во СЕХА и реди нови рекорди!

Актуелниот шампион во ракометната Лига на шампиони, РК Вардар, како сезонава да е претплатен да поставува рекорди во СЕХА првенството. Најновиот го постигнаа на полуфиналниот меч против Мешков. Со триумфот 33-24 (17-14) „црвено-црните" ја остварија највисоката победа воопшто досега на...

Плинарите го победија Целје и си закажаа епска пресметка во финале против Вардар

Плинарите од Загреб успејаа да го победат Целје со 29:28 во полуфиналето од СЕХА лигата и си закажаа дуел во финале против РК Вардар. Загребската екипа беше далеку подобар тим, но сепак на крајот разликата во нивната победа беше минимизирана. Финалето...

Јагањац го доби признанието за најдобар стрелец во СЕХА лигата

Пред почетокот на денешната прес-конференција на СЕХА-лигата во Скопје, извршниот директор на лигата, Синиша Остоиќ, му го додели признанието за најдобар стрелец во лигата на нашиот бек Халил Јагањац. “За СЕХА-лигата посебно е важно што младите играчи напредуваат и се градат...

ВИДЕО: Хит-мајстори – Шишкарев и Марсениќ ги воодушевија навивачите на Вардар!

За актуелниот шампион во ракометната ЛШ, Вардар, го очекува меч во полуфиналето од СЕХА Фајнал-форот против екипата на Мешков Брест. Сигурно дека фокусот на Вардарци како одминува сезоната е од натпревар во натпревар, па паралелно со тоа, странските играчи во...

Избран идеалниот тим на СЕХА лигата – Доминација на Вардар, но само еден Македонец

Пет ракометари на актуелниот македонски, регионален и европски првак, плус тренерот Раул Гонзалез, се најдоа меѓу најдобрите во изборот на СЕХА лигата за оваа сезона, а во тимот се најде само еден македонски ракометар. Гласовите ги дадоа капитените на...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV