РАКОМЕТ

(ВИДЕО) Словенците не можеа да се помират со поразот, па го нокаутираа Миркуловски

Македонија дојде до голема победа против Словенија со 25:24, со што се прекина црната серија на нашата репрезентација и дојде до прв триумф на отворањето на едно ЕП. Во драматичен натпревар во загрепска „Арена“, Македонија ја осигура победата во последната...

Миркуловски: Дадовме повеќе од 100 посто, горд сум што го добивме овој психолошки меч

sportclub.mk, директно од Загреб. Македонија победнички го отвори ЕП по триумфот од 25-24 против Словенија. Одличен меч како и останатите одигра Филип Миркуловски кој мечот го заврши со два гола. „Како што сите очекувавме, прв натрпевар секогаш е тежок. Отворивме лошо,...

ЛАЗАРОВ: Одигравме два натпревара, не еден

Кире Лазаров и на речиси 38 години е предводник на ракометната репрезентација на Македонија. Уште еден одличен натпревар и важна победа на стартот на Европското првенство во Хрватска. "Клучна беше публиката, се чувствуваме како да играме во Скопје и тоа...

Митревски ја препороди Македонија, но „октоподот“ останува скромен

Македонија забележа голема и значајна победа против Словенија (25:24) во првиот натпревар од Европското првенство во Хрватска. Еден од хероите на пресвртот и победата над Словенија, не сакаше да ги преземе заслугите за триумфот Никола Митревски, ја потенцираше тимската игра...

ВУЈОВИЌ: Судиите не збунија, но Македонија заслужено победи

Поранешниот македонски селектор, сега на клупата на Словенија, Веселин Вујовиќ спортски го призна поразот во првото коло од Европското првенство. "Пред крајот на првото и почетокот на второто полувреме дозволивме Македонија да направи голема разлика која потоа беше тешко да...

Манасков: Првото полувреме бев во грч, но успеав да се консолидирам

Македонија дојде до голема победа против Словенија со 25:24 и дојде до првата победа на Европското првенство во Хрватска, што е повеќе од важно за пласман во следната фаза од континенталниот шампионат. Најдобар стрелец во нашите редови беше Дејан Манасков...

РАУЛ ГОНЗАЛЕС: Презадоволен сум од играчите, победија велесила

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес не го криеше задоволството од победата против Словенија, но во свој стил се обиде да ја смири еуфоријата која ја зафати Македонија. „Ова е многу важна победа, сега имаме два бода и треба да...

Аирлија нека е: Прва победа на Македонија на отворањето на едно ЕП во историјата!

Македонската ракометна репрезентација славеше над Словенија во првиот натпревар на Европското првенство со 25:24. Македонија со триумф го отвори континенталниот шампионат, откако во загрепска „Арена“ беше совладана третата светска ракометна сила Словенија во драматичен натпревар. Избраниците на Раул Гонзалез направија вистински...

Рапсодија во Загреб: Македонија ја победи третата репрезентација во светот!

sportclub.mk, директно од Загреб. Македонија слави голема победа на старот од Европското првенство откак во првото коло славеа над Словенија, актуелниот  освојувча на бронзата од последно ЕП со резулта то 25-24 Мечот започна со отворена игра од двете селекции, па по...

(ВИДЕО) Македонија се врати од бездната: Митрeвски одбрани, Талески израмни на полувреме

Македонската ракометна репрезентација во овој момент го игра првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска против репрезентацијата на Словенија. Избраниците на Раул Гонзалес се најдоа во незавидна ситуација, нападот целосно затаи, а одбраната исто така не беше на највисоко ниво,...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV