ПОЧЕТНА РАКОМЕТ

РАКОМЕТ

Циндриќ: Го одбив Динамо Загреб и не згрешив што останав во ракометот

Лука Циндриќ, ракометарот кој што зад себе ја остава најуспешната година во својата кариера, по крајот на првиот дел од сезоната со Вардар, се врати во Хрватска каде го очекува обврски со националниот тим. Централниот бек на Вардар, во интервју...

Металург убедливо поразен кај Монпеље

Ракометарите на Металург убедливо поразени на првиот дуел од новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Тие загубија со од главниот фаворит за првата позиција во конкуренцијата Ц, француски Монпеље. Борбата траеше во воведните минути од средбата, но потоа домаќините...

Црна Гора ја победи Србија за 1/4-финале: Јованка „Орлеанка“ ја доби битката со колешката...

Ракометарката на Вардар, Јованка Радичевиќ со својата репрезентација Црна Гора во полуфиналната пресметка против Србија, и во директен дуел со колешките од Вардар, Андреа Лекиќ и Драгана Цвијиќ, си обезбедија пласман во четвртфиналето на ЕП во Германија. Црна Гора беше...

(ФОТО) МАРКА: Ја вративме Македонија во реалноста!

Најтиражниот шпански спортски дневник во своето интернет издание на интересен начин ја одбележа победата на својата ракометна репрезентација против Македонија. "Шпанците ја вратија Македонија во реалноста", го наслови Марка својот извештај. Мора да се истакне дека истиот медиум беше мошне претпазлив...

(ВИДЕО) Црногорците ги налутија нашите: Лазаров и Талески им одговорија со атрактивен цепелин

Македонија и Црна Гора во овој момент го играат меѓусебниот натпревар на Европското првенство во Хрватска. Црногорците подобро го отворија мечот, имаа водство од три гола разлика, но по тајм-аутот на Раул Гонзалез, нашите ракометари се консолидираа и го покажаа...

ВИДЕО: Хит-мајстори – Шишкарев и Марсениќ ги воодушевија навивачите на Вардар!

За актуелниот шампион во ракометната ЛШ, Вардар, го очекува меч во полуфиналето од СЕХА Фајнал-форот против екипата на Мешков Брест. Сигурно дека фокусот на Вардарци како одминува сезоната е од натпревар во натпревар, па паралелно со тоа, странските играчи во...

Македонскиот ракомет е велесила за германскиот!

Да, добро прочитавте, македонскиот ракомет, барем оној клупскиот во моментов без конкуренција е велесила за германскиот, држава чија што машка репрезентација е актуелен европски првак. Македонските шампиони, ЖРК Вардар и РК Вардар во само два дена ги преслушаа виц-шампионот и...

ТАЛЕСКИ: Против Германија – за душа! Се надеваме на уште победи

Sportclub.mk директно од Загреб Младата ѕвезда на македонската ракометна репрезентација, Филип Талески, не го криеше задоволството по одличниот старт на Европското првенство во Хрватска. Ракометарот на Рајн Некар Левен се надева дека против „своите“ Германци ќе одиграме на високо ниво и,...

ВИДЕО: Со воз до медал: Интересна најава на Словенците пред почетокот на ЕП

Интересно видео пласираа Словенците пред почетокот на ЕП во Хрватска, кое започнува официјално од утре. Словенија ќе партиципира во групата Ц каде е уште и Македонија, заедно со Црна Гора и Словенија, а Словенците важат за еден од потенцијалните кандидати...

ШОК: Ракометарот на Вардар доживеа сообраќајка, го пропушта ЕП и дуелот со Македонија!?

Еден од најдобрите ракометари на Вардар, Вуко Борозан, доживеал сообраќајна несреќа и би можел да го пропушти Европското првенство во Хрватска, пренесува порталот „handbal.me“. Левиот бек на Вардар и првата ѕвезда на Црна Гора доживеал сообраќајна несреќа во близина на...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV