ПОЧЕТНА РАКОМЕТ

РАКОМЕТ

„Вардарци“ се подготвуваат за Монпеље

Европскиот и македонски првак Вардар од вчера се наоѓа во Келн, каде утре и задутре по вторпат ќе учествува на завршниот турнир во борба за шампионскиот пехар. „Вардарци“ според денешниот план од 11 часот ќе имаат тренинг, а потоа...

Првакот на Бундес лигата изненаден на домашен терен

Шампионот на Германија во ракомет Рајн Некар Ловен (РНЛ) е трет натпревар во серија без победа и со тоа падна на второто место на табелата во Бундес лигата. Тимот на македонскиот репрезентативец Филип Талески вчерашниот натпревар со Мелсунген на...

„Вујо мајсторе“ не ги заборава своите: Вардар ќе ја одбрани титулата во ЛШ!

Поранешниот тренер на Вардар и актуелен селектор на Словенија, Веселин Вујовиќ, смета дека актуелниот европски првак ќе успее да ја одбранит титулата во Келн на фајнал-форот од Лигата на шампионите. Остануваат само уште два дена до Ф4 во Келн. Прославениот...

Ракометарот на Металург Кузмановски нападнат

Играчот на ракометниот клуб Металург и македонски репрезентативец Филип Кузмановски бил физички нападнат по завршувањето на вчерашниот првенствен дуел од плеј офот меѓу неговиот клуб Металург и Еурофарм Работник од Битола (Металург победи 29:27) и беше одигран во салата...

ВИДЕО: Вардар по вторпат пристигна во Келн – нека биде како лани, последен да...

Актуелниот европски првак Вардар, прв пристигна на овогодишениот Ф4 турнир од Лигата на шампионите во Келн. „Црвено-црната“ експедиција рано утрово одлета за Германија, а веќе и се смести во својата база. Вардарци се првиот од четирити учесници кој се појави...

Ракометното првенство завршува порано

По барање на селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез првенството (плеј офот) ќе заврши неколку денови порано од предвиденото. Последното коло беше предвидено да се игра викендот 2 и 3.јуни, но ќе се игра на 29 и 30.мај....

Жерер ги обвини судиите за поразот на неговиот Монпеље

Голманот на Монпеље и на француската ракометна репрезентација Винсан Жерар за вчерашниот пораз на неговата екипа На гости од Сент Рафаел со 26:25 ги обвини судиите. - Го имавме натпреварот во рака, а потоа имавме и грешки, сепак ние се...

ПСЖ без Карабатиќ во Келн

Завршницата на ракометната Лига на шампионите ќе се одржи викендов во Келн, а еден од фаворитите за шампионскиот пехар ланскиот финалист ПСЖ ќе настапи без еден од своите клучни играчи – Лука Карабатиќ. Пикерот на „парижаните“ се повреди на првиот...

Монпелје ја прокоцка титулата – еве шанса Вардар да ги „тресне“ од земја во...

Ракометарите на Монпелје успејаа да прокоцкаат натпревар во претпоследното коло од францускиот шампион, во мечот против Сан Рафаел со резултат 26:25, и на тој начин да му ја подарат титулата на ПСЖ. Монпелје ја загуби првата позиција во најлош момент...

ВИДЕО: Патот кон Келн – ЕХФ го најави спектаклот во кој ВАРДАР го брани...

Се ближи завршницата од ракометната Лига на шампиони годинава, каде нашиот Вардар ќе го брани трофејот. Прва пречка за Вардар кон ново финале во Келн ќе биде тимот на Монпелје, но оваа година „црвено-црните“ се ракометарите кои имаат блага предност...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV