ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

Зошто воопшто е на ЗОИ? Ги надмудри сите, не направи буквално ништо и на...

Американката Елизабет Свини не понуди буквално ништо за време на својот настап во Пјонгчанг на Зимските олимписки игри. Скијачката учествуваше во „халфпајп“ и заврши на последното место, а притоа не направи буквално ништо. Целта на „халфпајп“ е да направите што...

Првпат по 20 години: Две екипи го поделија златниот медал на Олимписките игри

На Олимписките игри во Пјонгчанг се случи интересна ситуација видена првпат по цели 20 години. Германската и канадската екипа во боб го поделија златниот медал бидејќи имаа идентично време, додека на третото место заврши Латвија за која бронзениот медал е...

Трагедија во Пјонгчанг: Пронајден мртов во својата соба

Во олимпиското село на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг утрово е пронајдено мртво лице. Организаторите соопштија дека почина 53-годишене државјанин на Јужа Кореја кој работел како преведувач за јапонса радио станица. Според потпаролот на организациониот одбор, Сунг Баик Јоу, 53-годишниот маж...

Ристевски без пласман на велеслаломот во Пјонгчанг

По Ставре Јада и Викторија Тодоровска својот настап на Зимските Олимписки Игри (ЗОИ) 2018 година во Пјонгчан го имаше и нашиот скијач Антонио Ристевски. Најискусниот наш олимпиец за жал не усепа да ја заврши првата трка од велеслаломот откако направи грешка...

Камил Стох со ново злато на Олимписките игри

Полскиот ски-скокач го одбрани златото со победа на големата скокалница на ЗОИ во Пјонгчанг. Најдоминантниот ски-скокач оваа сезона, Камил Стох, успеа повторно да дојде до златен медал на Зимските олимписки игри! Полскиот ас, човекот кој ги освои сите четири станици на...

(ВИДЕО) Малку фалеше за трагедија: Австриски сноубордист го скрши вратот, но стигна до целта

Многу малку недостасуваше да се случи трагедија на Олимписките игри во Пјонгчанг. Австрискиот сноубордист Маркус Шајрер ги шокира гледачите откако лошо падна и го скрши вратот за време на трката. Тој ја загуби рамнотежата при еден скок и атерираше директно...

(ВИДЕО) Ексклузивно: Шон Вајт за Бекам, но и неговите деца!

Шон Вајт, легендата на сноубордаањето и човек кој освоил три златни олимписки медали во Халпфир дисциплина, гостуваше во The Cube студиото на Еуроспорт во Пјонгчанг и ексклузивно за Еуроспорт ја коментираше Инстаграм честитката за Девјид Бекам. „Дејвид, те сакам! Дејвид...

Има „напредок“ за нашите на ЗОИ: Тодоровска на 85. место од 90 натпреварувачки

По Ставре Јада кој мина неславно на ЗОИ во Пјонгчанг откако заврши на последното место, денес свој деби настап на Олимпијадата имаше и Викторија Тодоровска Нашата нордијка во трката на 10 километри слободно, во конкуренција на 90 натпреварувачи го освои 85-то...

ВИДЕО: Стравичен пад на 16-годишен Јапонец во Пјонгчанг

Јуто Тотсука, сноубордер од Јапонија доживеа тежок пад за време на својот настап на Зимските Олимписки Игри (ЗОИ) во Пјонгчанг. Младиот 16-годишен натпреварувач за време на изведување на својот настап и скокот, наиде на налет на ветер кој му попречи и...

Боди Милер: Хиршер се бореше со новинарите и сите притисоци да биде доминантен

Широкото интервју со Боди Милер кое ги разгледува достигнувањата на Марсел Хиршер, неговите лични искуства на Олимпијадата и просперитетот за германските спортисти Што мислите за трката и перформансот на Хиршер? Тоа беше одлична трка. Очигледно, несаканите услови се мешаа со трката...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV