ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

Олимпиецот Јада победи во Грција и испиша историја

Еден од тројцата Македонци кои настапија на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг, Ставре Јада по краткиот одмор се врати на натпреварувањата. Младиот нордиец Јада денес во Грција, на трката на 10 километри кој што се одржа во Местово го освои...

(ФОТО)Ветено – сторено: Путин е човек од збор – ги врачи наградите за руските...

Претседателот на Русија, Владимир Путин покажа уште еднаш дека е човек од збор и го испочитува она што го вети за спортитсти од неговата држава пред заминувањето на ЗОИ во Пјонгчанг. Русите од Олимпијадата иако релативно во мал број поради...

Рекордна гледаност на Зимските Олимписки игри низ бројки

ДИСКАВЕРИ ГИ ПРЕНЕСУВА ЗИМСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ НА МНОГУ ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ ШИРУМ ЦЕЛА ЕВРОПА СО СВОЈА ПРОДУКЦИЈА  Пјонгчанг 2018 ги одбележа првите дигитални Олимписки игри постигнувајќи рекордно линеарна и дигитална греданост низ локализираните услуги на Еуроспорт. 58% од населението гледаа  бесплатни и...

Ајде да играме хокеј – отворен ден!

Хокеј федерацијата на Македонија во рамките на проектот „АЈДЕ ДА ИГРАМЕ ХОКЕЈ НА МРАЗ“ организира втор “ОТВОРЕН ДЕН НА ХОКЕЈОТ НА МРАЗ“ каде секој заинтересиран ќе може да се запознае со оваа игра. Настанот ќе се одржи в недела (4....

Чудесната Ледецка испиша историја: Освои два златни медали во два различни спорта на исти...

Чешката скијачка Естер Ледецка стана првата личност која освоила златен медал во два различни спорта на едни исти Зимски олимписки игри. Таа по сензационалната победа во супервелеслалом во алпско скијанње пред седум дена, денеска славеше и во паралелен велеслалом во...

Русите не знаат за доста: Носеше маичка „не користам допинг“, па падна на допинг...

Се чини Русите со право беа суспендирани од Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг, иако сепак под олимпиското знаме им беше дозволено да настапат. По Александер Крушелницки, на допинг тест падна и Надежда Сергеева која се натпреварува во боб. Сергеева која има...

СЕНЗАЦИЈА на ЗОИ: Германија ја сруши Канада и избори финале

Хокеј репрезентацијат на Германија направи уште едно изненадување, па откако во 1/4 финалет ја елиминираше Шведска, денес во полуфиналето на Олимпијадата во Пјонгчанг ја победи Канада и се избори за финале. Германцијата со ова направија нова сезација и го елиминираа...

(ВИДЕО) Нов страшен пад на Олимписките игри: Остана да лежи неподвижна на патеката

Индија Ширет, младата канадска олимпијка брутално падна за време на трката во ски-крос. Таа остана неподвижно да лежи на снегот и веднаш беше пренесена во болница. https://youtu.be/IWu1uU6I1SA За среќа, првичните проценки говорат дека Индија е во стабилна состојба, но се уште не...

Ексклузивни изјави за Еуроспорт- Хиршер, Мирер и Феликс Нојројтер

Еуроспорт доби ексклузивни изјави по завршување на Олимпискиот слалом. Хиршер раскажува за ситуацијата на слалом терените, а  Мирер за неговата победа. Изјава на денот е пак онаа на Феликс Нојројтер, кој не учествуваше на Олимписките игри поради повреда на лигаменти....

(ВИДЕО) За малку трагедија: Канаѓанец доживеа хорор паѓање на Олимписките игри

Канадскиот скијач Крис Дел Боско доживеа страшен пад во трката ски-крос на Олимписките игри во Пјонгчанг. Искусниот 35-годишен натпреварувач страшно падна на заледената патека од повеќе од 30 метри висина откако се обиде да изведе салто во воздух. https://twitter.com/HoopDreamInc/status/966177589114130432 По несреќата канадскиот...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV