ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

(ВИДЕО) Каков лудак: Екстремните спортисти и на ескалатор наоѓаат забава

Швајцарскиот олимпиец Фабијан Беш уште не излегол на борилиштата во Пјонгчанг, а веќе е една од ѕвездите на Игрите. https://www.instagram.com/p/BfFq2VfAcCj/?utm_source=ig_embed Причина за тоа е видеото што се појави на Инстаграм на кое се гледа на кој начин го користи ескалаторот. И...

Крамер го донесе веќе петтиот медал за Холандија на Зимските олимписки игри

Холандскиот натпреварувач Свен Крамер заврши со златен медал во брзо лизгање на 5000 метри на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Крамер трката на 5000 метри ја заврши за шест минути, девет секунди и 75 стотинки. Со тоа постави нов олимписки...

Прв скандал на ЗОИ: Иран и Северна Кореја протестираат поради мобилни телефони

На првиот ден на свеченото отварање на Зимските Олимписки Игри (ЗОИ) во Пјонгџанг се случи и првиот скандал кој дури заврши и со дипломатски ноти. Имено, организаторите предвидеа сите од вкупноте 4000 спортисти кои ќе учествуваат на ЗОИ, да добијат...

(ВИДЕО) За малку трагедија: Канаѓанец доживеа хорор паѓање на Олимписките игри

Канадскиот скијач Крис Дел Боско доживеа страшен пад во трката ски-крос на Олимписките игри во Пјонгчанг. Искусниот 35-годишен натпреварувач страшно падна на заледената патека од повеќе од 30 метри висина откако се обиде да изведе салто во воздух. https://twitter.com/HoopDreamInc/status/966177589114130432 По несреќата канадскиот...

Фуркад го одбрани златото од Сочи и ја запре доминацијата на Германците

Францускиот бијатлонец Мартин Фуркад го освои третото олимписко злато откако денеска славеше во потерата на 12,5 километри во Пјонгчанг. Фуркад пред четири години во Сочи беше златен, а златниот медал го одбрани и во Јужна Кореа. Имаше само едно промашување,...

ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРАЊЕ НА МАВРОВСКИ МЕМОРИЈАЛ 2018

Денес, 06.03.2018, свечено беше отворен традиционалниот 55-ти Мавровски Меморијал. На самиот почеток беше положено цвеќе на споменикот на загинатите градители кои го загубиле својот живот при изградбата на електро системот на хидроцентралата во Маврово, во чија чест се организира...

Боди Милер: Хиршер се бореше со новинарите и сите притисоци да биде доминантен

Широкото интервју со Боди Милер кое ги разгледува достигнувањата на Марсел Хиршер, неговите лични искуства на Олимпијадата и просперитетот за германските спортисти Што мислите за трката и перформансот на Хиршер? Тоа беше одлична трка. Очигледно, несаканите услови се мешаа со трката...

Херој на денот: После 48 хемотерапии, 5 операции и само 3 седмици тренинг го...

Болниот човек има само една желба - да оздраве. Се чини дек тоа не беше доволно за Бибиан, која имаше желба да го одбрани олимпиското злато и успеа. Холанѓанката Бибиан Ментел-Спе (45) со сплет на животни околности стана херој на...

Првпат по 20 години: Две екипи го поделија златниот медал на Олимписките игри

На Олимписките игри во Пјонгчанг се случи интересна ситуација видена првпат по цели 20 години. Германската и канадската екипа во боб го поделија златниот медал бидејќи имаа идентично време, додека на третото место заврши Латвија за која бронзениот медал е...

Ајде да играме хокеј – отворен ден!

Хокеј федерацијата на Македонија во рамките на проектот „АЈДЕ ДА ИГРАМЕ ХОКЕЈ НА МРАЗ“ организира втор “ОТВОРЕН ДЕН НА ХОКЕЈОТ НА МРАЗ“ каде секој заинтересиран ќе може да се запознае со оваа игра. Настанот ќе се одржи в недела (4....SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV