ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

Зошто воопшто е на ЗОИ? Ги надмудри сите, не направи буквално ништо и на...

Американката Елизабет Свини не понуди буквално ништо за време на својот настап во Пјонгчанг на Зимските олимписки игри. Скијачката учествуваше во „халфпајп“ и заврши на последното место, а притоа не направи буквално ништо. Целта на „халфпајп“ е да направите што...

ФОТО: Лиса е „бомба“ – германската скијачка се сликаше гола за „Плејбој“

Зимските Олимписки игри во Јужна Кореа се пред самиот почеток, а атмосферата за фановите дополнително ја загреа германската скијачка, Лиса Зимерман кој се разголи и реши да позира за „Плејбој“ Оваа фристаил скијачка која е позната по добрите резултати во...

ФОТО: Вон не знае за доста – повторно се разголе, а сега го покажа...

Најдобрата Американска алпска скијачка, Линдзи Вон не престанува да ги воодушевува своите фанови и кога сезоната е завршена. Вон кој милува да споделува жешки фотки од своето секси тело, повторно ги израдува следачите на социјалната мрежа „Инстаграм“ откако постираше жешки...

(ФОТО)„Невиноста ја изгубив на 12. години, мислам само на секс“

Чешката биатлонка Габриела Коукалова ја шокираше јавноста со своето признаени во автобиографијата која што ја објави. https://www.instagram.com/p/BgosZYZA4li/?taken-by=gabrielasoukalova „Првата љубов ми беше биатлонец во средно школо, но невиноста ја загубив доста порано. Имав само 12 години. Тоа беше пријател на мојата сестра....

Стравична несреќa: По пад на тренинг загина еден од најдобрите Француски скијачи

Еден од најдобрите скијачи од Франција, 35-годишниот Давид Поисон трагично го загуби живото по пад на тренинг во пресрет на спустот во канадски Накис. Оваа информација ја објавија од Фрнцускиот скијачки сојуз кои испратија сочуство до фамилијата и најблиските на...

Трагедија во Пјонгчанг: Пронајден мртов во својата соба

Во олимпиското село на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг утрово е пронајдено мртво лице. Организаторите соопштија дека почина 53-годишене државјанин на Јужа Кореја кој работел како преведувач за јапонса радио станица. Според потпаролот на организациониот одбор, Сунг Баик Јоу, 53-годишниот маж...

ВИДЕО: На среде настап и пукна фустанот – партнерот спречи да не остане гола

Зимските Олимписки Игри од секогаш носат низа изненадувања и интересни моменти, но она што се случи вчера за време на натпреварите во уметничко лизгање е навистина несекојднево. Јура Мин со нејзиниот партнер Александер Гамелин само што го започнаа својот настап...

(ВИДЕО) Страшен пад на рускиот скијач во Пјонгчанг

На Зимските олимписки игри од самиот почеток владеат мошне лоши временски услови, а тоа најдобро на своја кожа денеска го почувствува рускиот скијач Павел Трикичев. Имено, рускиот скијач доживеа страшен пад за време на спустот во алпска комбинација откако загуби...

Урнебесно: Норвежаните во Пјонгчанг нарачале јајца користејќи „Гугл“, па доживеале вистински шок!

Норвешкиот олимписки комитет доживеа вистинско изненадување на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Тие за своите спортисти за 16 дена престој, колку што е предвидено да бидат во Јужна Кореа, нарачаче 1.500 јајца, но ги дочекал вистинско шок кога пристигнале -...

(ФОТО)Ветено – сторено: Путин е човек од збор – ги врачи наградите за руските...

Претседателот на Русија, Владимир Путин покажа уште еднаш дека е човек од збор и го испочитува она што го вети за спортитсти од неговата држава пред заминувањето на ЗОИ во Пјонгчанг. Русите од Олимпијадата иако релативно во мал број поради...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV