ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / СКИЈАЊЕ

(ФОТО)„Невиноста ја изгубив на 12. години, мислам само на секс“

Чешката биатлонка Габриела Коукалова ја шокираше јавноста со своето признаени во автобиографијата која што ја објави. https://www.instagram.com/p/BgosZYZA4li/?taken-by=gabrielasoukalova „Првата љубов ми беше биатлонец во средно школо, но невиноста ја загубив доста порано. Имав само 12 години. Тоа беше пријател на мојата сестра....

ФОТО: Линдзи Вон повторно се разголе

Една од најдобрите скијачки на денешницата, Американката Линдз Вон повторно ги почасти своите фанови со разголени фотографии. Вон на својот „Инстаграм“ профил сподели фотографии во костим за капење на кој напиша: „Конечно сонце“ https://www.instagram.com/p/Bhj6KzAA6Xm/?taken-by=lindseyvonn За потсетување пред извесен период излего и порно фотки...

Херој на денот: После 48 хемотерапии, 5 операции и само 3 седмици тренинг го...

Болниот човек има само една желба - да оздраве. Се чини дек тоа не беше доволно за Бибиан, која имаше желба да го одбрани олимпиското злато и успеа. Холанѓанката Бибиан Ментел-Спе (45) со сплет на животни околности стана херој на...

Свечено затворање на 55 „Мавровски меморијал“

Утре, 08.03.2018г., 14:00 часот, во хотел Бистра - Маврово, свечено ќе биде затворен 55от „Мавровски меморијал“. Мавровскиот Меморијал ќе го прогласи за завршен, заменик претседателката на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана Радмила Шекеринска. На официјалното затворање ќе бидат доделени награди и...

Резултати од првата трка на 55-тиот Мавровски Меморијал

Заврши првата трка од 55-тиот Мавровски Меморијал. Во прилог погледните ги FIS резултатите од денешната трка во нордиско скијање:

ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРАЊЕ НА МАВРОВСКИ МЕМОРИЈАЛ 2018

Денес, 06.03.2018, свечено беше отворен традиционалниот 55-ти Мавровски Меморијал. На самиот почеток беше положено цвеќе на споменикот на загинатите градители кои го загубиле својот живот при изградбата на електро системот на хидроцентралата во Маврово, во чија чест се организира...

55-то издание на Мавровскиот Меморијал

И ова година продолжува да се негува меѓународна манифестација со одржувањет на 55-тиот традиционален Мавровски Меморијал. Во падините на Бистра, со локација во Мирна Долина ќе се случи континентален куп во нордиско трчање во машка и женска конкуренција. Предвидено...

Од 6 до 8 март ќе се одржи 55. издание на „Мавровскиот меморијал“

Со почеток на 6. март во Маврово ќе се одржи традиционалното скијачко натпреварување „Мавровски меморијал“ кое ќе биде поддржано од Агенцијата за млади и спорт. Мавровскиот Меморијал, по 55ти пат ќе се одржи на падините на Маврово во чест на...

Олимпиецот Јада победи во Грција и испиша историја

Еден од тројцата Македонци кои настапија на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг, Ставре Јада по краткиот одмор се врати на натпреварувањата. Младиот нордиец Јада денес во Грција, на трката на 10 километри кој што се одржа во Местово го освои...

(ФОТО)Ветено – сторено: Путин е човек од збор – ги врачи наградите за руските...

Претседателот на Русија, Владимир Путин покажа уште еднаш дека е човек од збор и го испочитува она што го вети за спортитсти од неговата држава пред заминувањето на ЗОИ во Пјонгчанг. Русите од Олимпијадата иако релативно во мал број поради...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV