ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ПЛИВАЊЕ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ПЛИВАЊЕ

ФОТО: Нов хакерски напад – протекоа порно фотографии на Американската пливачка

Американската пливачка Касиди Кук е уште една од низата спортиски на која што по пат на хакерски  напад и беа откриени во јавноста фотографии со компромитирачка содржина. Според тврдењата на Кук, фотографиите во јавноста излегле откако и бил хакиран телефонот,...

ЕУРОСПОРТ ЌЕ ГО ПРЕНЕСУВА ШАНГАЈ МАСТЕРС

World Snooker и Еуроспорт најавија соработка за преносот на турнирот Шангај Мастерс. Овој турнир неодамна е додаден во светскиот календар на натпреварувања, а сега е договорен и пренос на Еуроспорт, кој инаку ги пренесува најзначајните снукер натпревари. Шангај Мастерс ќе...

Стунџиски триумфираше на Охридскиот маратон, Поп Ацев заврши на второто место

Македонскиот пливач Евгениј Поп Ацев го освои второто место на 31-от Охридски пливачки маратон, додека Германецот Александар Стуџински е победник на маратонот кој денеска се одржа во водите на Охридското езеро. Во еден интересен финиш каде беа неколку пливачи германскиот...

Легендата се враќа: Маленко е нов претседател на Пливачката федерација на Македонија

Најдобриот пливач во историјата на овој спорт во Македонија, Александар Маленко е избран за нов претседател на Пливачката федерација на Македонија (ПФМ). Прославениот македонски пливач ја презеде функцијата по изборното Собрание што се одржа во амфитеатарот на Факултетот за спорт. Во...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV