ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ПЛИВАЊЕ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ПЛИВАЊЕ

ФОТО: Нов хакерски напад – протекоа порно фотографии на Американската пливачка

Американската пливачка Касиди Кук е уште една од низата спортиски на која што по пат на хакерски  напад и беа откриени во јавноста фотографии со компромитирачка содржина. Според тврдењата на Кук, фотографиите во јавноста излегле откако и бил хакиран телефонот,...

Легендата се враќа: Маленко е нов претседател на Пливачката федерација на Македонија

Најдобриот пливач во историјата на овој спорт во Македонија, Александар Маленко е избран за нов претседател на Пливачката федерација на Македонија (ПФМ). Прославениот македонски пливач ја презеде функцијата по изборното Собрание што се одржа во амфитеатарот на Факултетот за спорт. Во...

ЕУРОСПОРТ ЌЕ ГО ПРЕНЕСУВА ШАНГАЈ МАСТЕРС

World Snooker и Еуроспорт најавија соработка за преносот на турнирот Шангај Мастерс. Овој турнир неодамна е додаден во светскиот календар на натпреварувања, а сега е договорен и пренос на Еуроспорт, кој инаку ги пренесува најзначајните снукер натпревари. Шангај Мастерс ќе...

Стунџиски триумфираше на Охридскиот маратон, Поп Ацев заврши на второто место

Македонскиот пливач Евгениј Поп Ацев го освои второто место на 31-от Охридски пливачки маратон, додека Германецот Александар Стуџински е победник на маратонот кој денеска се одржа во водите на Охридското езеро. Во еден интересен финиш каде беа неколку пливачи германскиот...

Нов светски рекорд за злато на СП во пливање

Американката Лили Кинг постави ново најдобро време на трката на 100  метри градно на Светското првенство во пливање кое се одржува во Будимпешта. Новото најдобро време на оваа делница изнесува 1 минута 4 секунди и 13 стотинки. Сребрениот медал го освои...

Фелпс против голема бела ајкула!

Најуспешниот пливач во историјата, освојувачот на 23 олимписки злата , Мајкл Фелпс е пред нов предизвик. Тој одлучи да се трка со многу опасен противник, голема бела ајкула. ТВ каналот “Дискавери“ најави дека во промоцијата на нивниот серијал за ајкулите...

Еуроспорт станува дом на Олимписките игри во Европа

Првиот ден од 2017 година го означи важното патување за Еуроспорт кога и официјално стана дом на Олимписките игри во Европа. На логото на Еуросппрт е додаден симболот на Олимписките игри што ја означуваат новата ера за Еуроспорт, како...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV