ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

(ФОТО) Македонија победува и во хокеј: Среде Сараево совладана БиХ за големо изненадување

Добро тргна 2018 година за македонскиот спорт, ракометарите доминираат на ЕП, а денес победнички во новата година тргна и хокеј репрезентацијата на нашата држава. Македонија направи големо изненадување откако во Сараево на гостински терен во „Зетра“, во пријателски меч славеше...

ФОТО: Стоилов спортист на годината во Македонија – премиерот Заев му ја врачи наградата

На свечената прослава организирана од Агенцијата за Млади и Спорт (АМС), беа прогласени најдобрите спортисти за 2017 година во Македонија. За најдобар спортист за годината која е на самото заминување е прогласен ракометарот на Вардар и член на нашата репрезентација,...

(ВИДЕО) Снукер комедија: „Ракетата“ заспа среде натпревар

Најдобриот снукер играч во светот Рони о'Саливен е главен лик најде во еден од најсмешните моменти оваа сезона. За време на натпреварот против Ли Хан на Отвореното првенство на Шкотска, тој заспа среде играта и неговиот сон, според извештаите, траел...

(ВИДЕО) Хаос во НФЛ: Играч на Сиетл тргна да се тепа со навивачи зашто...

Немили сцени се случија ноќеска на натпреварот од НФЛ меѓу Џексонвил и Сиетл. Во главна улога беше играчот на Сихокс, Квинтон Џеферсон. При излегувањето од теренот, навивачи фрлија по него храна по што робусниот играч тргна да се тепа со...

Палестинците со апел до Папата да не го благослови Џиро де Италија

Палестинците со оворено писмо апелираа до Папата Фрањо да ја одбие поканта за благослов на Трката околу Италија, односно Џиро де Италија, која следната година ќе започне од Италија. Колиција на палестински граѓански организации бара од поглаварот на Римокатоличката црвка...

Следните Зимски Олимписки Игри без химната на Русија!?

ИОК, Интернационалниот Олимписки Комитет веќе разгледува низа можности за санкции кон руските спортисти поради бројните допинг скандали. Во предвид доаѓаат неколку видови санкции, но моментално како што пренесува престижниот „Њујорк Тајм“, се размислува да се забрани дефилето на спортистит од ...

МАКПЕТРОЛКИТЕ ПРВИОТ ДЕН ИМАА ГОЛЕМИ ШАНСИ ЗА МЕДАЛ

ПЕТТО МЕСТО ЗА МОНИКА СТЕФАНОВСКА Првиот ден од натпреварите во Австрија, Макпетролките се најуспешни од Македонската експедиција на 24 спортисти. Бошко Заборски тренерот на Макпетрол известува од Салзбург дека: Каратистката на Макпетрол, Моника Стефановска -68 кг, е најдобро пласирана Македонска каратистка на...

PlusPharma спонзор на првиот Интернационален Кугларски Турнир – 8ми септември

Во организација на кугларскиот клуб Вардар, а  поддржано од фармацевтскиот бренд PlusPharma изминатиов викенд се одржа првиот “Интернационален Кугларски турнир – 8ми Септември” во спортскиот центар Борис Трајковски. Љубителите на куглањето уживаа во натпреварувањето проследено со многу пресврти, на кое...

ФИС ролер ски куп Тоше Проески се одржува овој викенд

Во периодот  25-27.08.2017 година, на патеката Кривогаштани-Крушево ќе се одржи првиот меѓународен „ФИС ролер ски куп Тоше Проески“. Организатори на  настанот се Агенција за млади и спорт на Република Македонија, Скијачка Федерација на Република Македонија, Фондација Тоше Проески и клубот Олимпик Скии...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV