ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

ФОТО: НФЛ ја тресе голем секс скандал – ги терале да се фотографираат голи...

НФЛ ја тресе голем секс скандал во кој е вклучена екипата на Вашингтон Редскинс. Имено од екипата ги терале своите мажоретки да се фотографираат полуголи и да бидат службени придружнички на спонзорите за време на нивниот пат во Костарика, 2013...

Следните Зимски Олимписки Игри без химната на Русија!?

ИОК, Интернационалниот Олимписки Комитет веќе разгледува низа можности за санкции кон руските спортисти поради бројните допинг скандали. Во предвид доаѓаат неколку видови санкции, но моментално како што пренесува престижниот „Њујорк Тајм“, се размислува да се забрани дефилето на спортистит од ...

Палестинците со апел до Папата да не го благослови Џиро де Италија

Палестинците со оворено писмо апелираа до Папата Фрањо да ја одбие поканта за благослов на Трката околу Италија, односно Џиро де Италија, која следната година ќе започне од Италија. Колиција на палестински граѓански организации бара од поглаварот на Римокатоличката црвка...

МАКПЕТРОЛКИТЕ ПРВИОТ ДЕН ИМАА ГОЛЕМИ ШАНСИ ЗА МЕДАЛ

ПЕТТО МЕСТО ЗА МОНИКА СТЕФАНОВСКА Првиот ден од натпреварите во Австрија, Макпетролките се најуспешни од Македонската експедиција на 24 спортисти. Бошко Заборски тренерот на Макпетрол известува од Салзбург дека: Каратистката на Макпетрол, Моника Стефановска -68 кг, е најдобро пласирана Македонска каратистка на...

(ФОТО) Македонија победува и во хокеј: Среде Сараево совладана БиХ за големо изненадување

Добро тргна 2018 година за македонскиот спорт, ракометарите доминираат на ЕП, а денес победнички во новата година тргна и хокеј репрезентацијата на нашата држава. Македонија направи големо изненадување откако во Сараево на гостински терен во „Зетра“, во пријателски меч славеше...

ФИС ролер ски куп Тоше Проески се одржува овој викенд

Во периодот  25-27.08.2017 година, на патеката Кривогаштани-Крушево ќе се одржи првиот меѓународен „ФИС ролер ски куп Тоше Проески“. Организатори на  настанот се Агенција за млади и спорт на Република Македонија, Скијачка Федерација на Република Македонија, Фондација Тоше Проески и клубот Олимпик Скии...

Америка слави: Цел живот чекаа да го видат разочараниот Том Брејди

Иако Том Брејди го одигра можеби најдобриот натпревар за еден квотербек во историјата на Супербоулот, неговите Патриоти загубија со 33:41 од Филаделфија Иглс. Најдобриот играч на светот, петкратниот освојувач на Супербоулот, фрли 505 јарди и три тачдауна без ниту еден...

(ФОТО/ВИДЕО) Бурна ноќ во Филаделфија: Стотици илјади навивачи ја слават историската титула на Иглси

Филаделфија повеќе не е еден од најнесреќните спортски градови во САД. По годините разочарувања и големите малери кои ги имаа екипите од овој град, Филаделфија Иглс синоќа во драматичниот 52. Супербоул ги победија фаворизираните Њу Ингланд Пејтриотс со 41:33...

(ФОТО) Се загреа температурата во Пјонгчанг: Знаменосецот од Тонга гол на -1 степен Целзиусов

Намачкан со масло и подготвен за битка. Една од најмаркантните сцени од отворањето на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг е онаа со знаменосецот од Тонга, Пита Тауфатофуа кој гол излезе на церемонијата. Температурата во Пјонгчанг во моментов е -1 степен...

(ВИДЕО) Хаос во НФЛ: Играч на Сиетл тргна да се тепа со навивачи зашто...

Немили сцени се случија ноќеска на натпреварот од НФЛ меѓу Џексонвил и Сиетл. Во главна улога беше играчот на Сихокс, Квинтон Џеферсон. При излегувањето од теренот, навивачи фрлија по него храна по што робусниот играч тргна да се тепа со...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV