ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

ФОТО: НФЛ ја тресе голем секс скандал – ги терале да се фотографираат голи...

НФЛ ја тресе голем секс скандал во кој е вклучена екипата на Вашингтон Редскинс. Имено од екипата ги терале своите мажоретки да се фотографираат полуголи и да бидат службени придружнички на спонзорите за време на нивниот пат во Костарика, 2013...

Бурно е на Олимпијадата: Ќе има секс во Пјонгчанг

Првпат на едни Олимписки игри спортистите јавно признаа дека, меѓу другото, таму се и за секс. На учесниците им се поделени околу 110 илјади кондоми, а за Космополитан проговорија што очекуваат во олимпиското село. "Што друго да се прави кога не...

Америка слави: Цел живот чекаа да го видат разочараниот Том Брејди

Иако Том Брејди го одигра можеби најдобриот натпревар за еден квотербек во историјата на Супербоулот, неговите Патриоти загубија со 33:41 од Филаделфија Иглс. Најдобриот играч на светот, петкратниот освојувач на Супербоулот, фрли 505 јарди и три тачдауна без ниту еден...

ФОТО: И се закануваа со смрт бидејќи провокативно облечена доаѓашe на турнири

Голф сензацијата Пејџ Спиринак призна во разговор за медиумите дека неодамна и се заканиле со смрт. https://www.instagram.com/p/BevqwwbHWgo/?taken-by=_paige.renee Тоа се случило за време на турнирот во Дубаи, а причината за тоа е што Пејџ провокативно се облекува. https://www.instagram.com/p/BeMEsCbHj-e/?taken-by=_paige.renee „Наидов на низа многу навредливи коментари,...

(ФОТО) Македонија победува и во хокеј: Среде Сараево совладана БиХ за големо изненадување

Добро тргна 2018 година за македонскиот спорт, ракометарите доминираат на ЕП, а денес победнички во новата година тргна и хокеј репрезентацијата на нашата држава. Македонија направи големо изненадување откако во Сараево на гостински терен во „Зетра“, во пријателски меч славеше...

ФОТО: Стоилов спортист на годината во Македонија – премиерот Заев му ја врачи наградата

На свечената прослава организирана од Агенцијата за Млади и Спорт (АМС), беа прогласени најдобрите спортисти за 2017 година во Македонија. За најдобар спортист за годината која е на самото заминување е прогласен ракометарот на Вардар и член на нашата репрезентација,...

(ФОТО) Се загреа температурата во Пјонгчанг: Знаменосецот од Тонга гол на -1 степен Целзиусов

Намачкан со масло и подготвен за битка. Една од најмаркантните сцени од отворањето на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг е онаа со знаменосецот од Тонга, Пита Тауфатофуа кој гол излезе на церемонијата. Температурата во Пјонгчанг во моментов е -1 степен...

Македонија ќе игра на Светско првенство против Аргентина, Бразил, Португалија…

Македонската хокеј репрезентација на мраз, за првпат ќе игра на едно Светско првенство, макар тоа било и неофицијално. Како што е познато, нашиот национален тим не може да настапи се уште во официјални квалификации поради тоа што нема затворена арена,...

(ВИДЕО) Спектакл на Супербоул, еден од најдобрите мечеви во последните две децении: Иглси го...

Во еден од најдобрите мечеви во овој милениум, Иглси ги победија фаворизираните Њу Ингланд Пејтриотс со 41:33 и по прв пат во историјата го освоија трофејот „Винс Ломбарди“. Во Филаделфија ќе се слави до раните утрински часови, а во Бостон...

(ВИДЕО) И на ватерполо одат хулигани: Фрлија судија во базен

Ватерполото важи за мирен спорт иако во базенот се игра мошне грубо. Ретко се случуваат инциденти, но тоа не важи за Балканот каде секогаш се е можно. На натпревар од Втората регионална лига меѓу Војводина и Црвена Звезда, хрватскиот судија...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV