ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

Македонија ќе игра на Светско првенство против Аргентина, Бразил, Португалија…

Македонската хокеј репрезентација на мраз, за првпат ќе игра на едно Светско првенство, макар тоа било и неофицијално. Како што е познато, нашиот национален тим не може да настапи се уште во официјални квалификации поради тоа што нема затворена арена,...

Одбојкарите формата ја темпираат за „фајнл-фор“ турнирот во Скопје

Македонската одбојкарска репрезентација утре почнува нова сезона со натпревари во Европската лига. Македонија се наоѓа во групата А со Косово, Летонија и со Австрија. Во групата Б се наоѓаат: Белорусија, Албанија, Хрватска и Унгарија. Нашата репрезентација под водство на новиот...

ФОТО: НФЛ ја тресе голем секс скандал – ги терале да се фотографираат голи...

НФЛ ја тресе голем секс скандал во кој е вклучена екипата на Вашингтон Редскинс. Имено од екипата ги терале своите мажоретки да се фотографираат полуголи и да бидат службени придружнички на спонзорите за време на нивниот пат во Костарика, 2013...

Отворен Турнир во Забрзан Шах АЛКАЛОИД 2018

На 03-ти Март (сабота) со почеток во 10 часот ќе се одржи традиционалниототворен меѓународен турнир во рапид темпо Алкалоид 2018. На турнирот, своето учество до сега го пријавиле рекорден број,200 учесници од пет држави, од кои 42 со меѓународни...

Бурно е на Олимпијадата: Ќе има секс во Пјонгчанг

Првпат на едни Олимписки игри спортистите јавно признаа дека, меѓу другото, таму се и за секс. На учесниците им се поделени околу 110 илјади кондоми, а за Космополитан проговорија што очекуваат во олимпиското село. "Што друго да се прави кога не...

(ФОТО) Се загреа температурата во Пјонгчанг: Знаменосецот од Тонга гол на -1 степен Целзиусов

Намачкан со масло и подготвен за битка. Една од најмаркантните сцени од отворањето на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг е онаа со знаменосецот од Тонга, Пита Тауфатофуа кој гол излезе на церемонијата. Температурата во Пјонгчанг во моментов е -1 степен...

ФОТО: И се закануваа со смрт бидејќи провокативно облечена доаѓашe на турнири

Голф сензацијата Пејџ Спиринак призна во разговор за медиумите дека неодамна и се заканиле со смрт. https://www.instagram.com/p/BevqwwbHWgo/?taken-by=_paige.renee Тоа се случило за време на турнирот во Дубаи, а причината за тоа е што Пејџ провокативно се облекува. https://www.instagram.com/p/BeMEsCbHj-e/?taken-by=_paige.renee „Наидов на низа многу навредливи коментари,...

Америка слави: Цел живот чекаа да го видат разочараниот Том Брејди

Иако Том Брејди го одигра можеби најдобриот натпревар за еден квотербек во историјата на Супербоулот, неговите Патриоти загубија со 33:41 од Филаделфија Иглс. Најдобриот играч на светот, петкратниот освојувач на Супербоулот, фрли 505 јарди и три тачдауна без ниту еден...

(ФОТО/ВИДЕО) Бурна ноќ во Филаделфија: Стотици илјади навивачи ја слават историската титула на Иглси

Филаделфија повеќе не е еден од најнесреќните спортски градови во САД. По годините разочарувања и големите малери кои ги имаа екипите од овој град, Филаделфија Иглс синоќа во драматичниот 52. Супербоул ги победија фаворизираните Њу Ингланд Пејтриотс со 41:33...

(ВИДЕО) Спектакл на Супербоул, еден од најдобрите мечеви во последните две децении: Иглси го...

Во еден од најдобрите мечеви во овој милениум, Иглси ги победија фаворизираните Њу Ингланд Пејтриотс со 41:33 и по прв пат во историјата го освоија трофејот „Винс Ломбарди“. Во Филаделфија ќе се слави до раните утрински часови, а во Бостон...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV