ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОСТАНАТО

Отворен Турнир во Забрзан Шах АЛКАЛОИД 2018

На 03-ти Март (сабота) со почеток во 10 часот ќе се одржи традиционалниототворен меѓународен турнир во рапид темпо Алкалоид 2018. На турнирот, своето учество до сега го пријавиле рекорден број,200 учесници од пет држави, од кои 42 со меѓународни...

Бурно е на Олимпијадата: Ќе има секс во Пјонгчанг

Првпат на едни Олимписки игри спортистите јавно признаа дека, меѓу другото, таму се и за секс. На учесниците им се поделени околу 110 илјади кондоми, а за Космополитан проговорија што очекуваат во олимпиското село. "Што друго да се прави кога не...

(ФОТО) Се загреа температурата во Пјонгчанг: Знаменосецот од Тонга гол на -1 степен Целзиусов

Намачкан со масло и подготвен за битка. Една од најмаркантните сцени од отворањето на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг е онаа со знаменосецот од Тонга, Пита Тауфатофуа кој гол излезе на церемонијата. Температурата во Пјонгчанг во моментов е -1 степен...

ФОТО: И се закануваа со смрт бидејќи провокативно облечена доаѓашe на турнири

Голф сензацијата Пејџ Спиринак призна во разговор за медиумите дека неодамна и се заканиле со смрт. https://www.instagram.com/p/BevqwwbHWgo/?taken-by=_paige.renee Тоа се случило за време на турнирот во Дубаи, а причината за тоа е што Пејџ провокативно се облекува. https://www.instagram.com/p/BeMEsCbHj-e/?taken-by=_paige.renee „Наидов на низа многу навредливи коментари,...

Америка слави: Цел живот чекаа да го видат разочараниот Том Брејди

Иако Том Брејди го одигра можеби најдобриот натпревар за еден квотербек во историјата на Супербоулот, неговите Патриоти загубија со 33:41 од Филаделфија Иглс. Најдобриот играч на светот, петкратниот освојувач на Супербоулот, фрли 505 јарди и три тачдауна без ниту еден...

(ФОТО/ВИДЕО) Бурна ноќ во Филаделфија: Стотици илјади навивачи ја слават историската титула на Иглси

Филаделфија повеќе не е еден од најнесреќните спортски градови во САД. По годините разочарувања и големите малери кои ги имаа екипите од овој град, Филаделфија Иглс синоќа во драматичниот 52. Супербоул ги победија фаворизираните Њу Ингланд Пејтриотс со 41:33...

(ВИДЕО) Спектакл на Супербоул, еден од најдобрите мечеви во последните две децении: Иглси го...

Во еден од најдобрите мечеви во овој милениум, Иглси ги победија фаворизираните Њу Ингланд Пејтриотс со 41:33 и по прв пат во историјата го освоија трофејот „Винс Ломбарди“. Во Филаделфија ќе се слави до раните утрински часови, а во Бостон...

(ВИДЕО) И на ватерполо одат хулигани: Фрлија судија во базен

Ватерполото важи за мирен спорт иако во базенот се игра мошне грубо. Ретко се случуваат инциденти, но тоа не важи за Балканот каде секогаш се е можно. На натпревар од Втората регионална лига меѓу Војводина и Црвена Звезда, хрватскиот судија...

(ФОТО) Македонија победува и во хокеј: Среде Сараево совладана БиХ за големо изненадување

Добро тргна 2018 година за македонскиот спорт, ракометарите доминираат на ЕП, а денес победнички во новата година тргна и хокеј репрезентацијата на нашата држава. Македонија направи големо изненадување откако во Сараево на гостински терен во „Зетра“, во пријателски меч славеше...

ФОТО: Стоилов спортист на годината во Македонија – премиерот Заев му ја врачи наградата

На свечената прослава организирана од Агенцијата за Млади и Спорт (АМС), беа прогласени најдобрите спортисти за 2017 година во Македонија. За најдобар спортист за годината која е на самото заминување е прогласен ракометарот на Вардар и член на нашата репрезентација,...