ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОДБОЈКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОДБОЈКА

Македонецот се враќа во Јапонија: Ѓорѓиев потпиша за Сакаи Блејзерс

Најдобриот македонски одбојкар, Никола Ѓорѓиев, ја заврши својата епизода во ОНИКО од Варшава, па реши својата кариера повторно да ја продолжи во Јапонија. Капитенот на нашата одбојкарска репрезентација мина една година во Полска каде имаше одлични резултати со својот клуб,...

Вардар немаше сили: Струмица ја одбрани титулата во одбојкарскиот шампионат

Екипата на Струмица е старо-новиот шампион на Македонија во одбојка откако во финалната серија, во четвртиот меч попладнево во Скопје славеше над Вардар со 3-2 во сетови. Струмичани на тој начин дојдоа до третата победа и славеа во финалната серија...

Весна Пробиштип и Шутова го држат врвот – Максимален учинок по две одиграни кола...

Екипите на Весна Пробиштип и Шутова дојдоа до победи во рамките на второто коло од одбојкарскиот шампионат, откако очекувано и рутинирано славеа победи над Студент, односно Универзитет Тетово со по 3:0. Убедливи беа и екипите на Лешок и шампионот Струмица...

Н.Ѓорѓиев: Косово е непознат ривал

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓорѓиев и ова лето ќе биде предводник на селекцијата во настапите од Европската лига, Медитеранските игри и квалификациите за Европското првенство. На почетокот од Европската лига Македонија попладнево во Феризај (Урошевац) го игра дуелот...

Триумфално отворање на Европската Лига: Македонија подобра од Косово на гостински терен

Македонската одбојкарска репрезентација славеше победа на првиот меч во рамките на Европската лига, откако на гостински терен го совладавме Косово со 1:3 (25:20, 16:25, 17:25, 14:25). Нашата репрезентација дојде до победата по пресврт, откако изненадувачки го загубивме првиот сет. Со...

Пионерките на ОК Вардар државни шампионки

Одбојкарките на Вардар во пионерска конкуренција ја освоија титулата државен првак откако во финалето што се одигра во салата „Независна Македонија“ го совлада тимот на Јанта Волеј со 3:0 (25:19;25:16 и 25:19). Во дуелот за 3.место Пелистер го совлада...

Одбојкарскиот клуб Вардар посилен за Србин од Партзиан во битката за враќање на титулата

Машката одбојкарската екипа на Вардар во сезонава што следи влегува со големии амбици, а тоа се двојна титула, како во домашната лига, така и во националниот куп. За таа цел, како што дознава sportclub.mk ангажиран е и интернационалецот од Србија, Никола...

Тројца клупски соиграчи на Деспотовски суспендирани доживотно поради местење

Меѓународната одбојкарска федерација (ФИВБ) суспендираше тројца играчи од Романија за обложување на одбојкарски натпревари на нивниот тим во јануари оваа година! Суспензиите се драконси, па тројцата одбојкари добија забрана доживотно да играт професионално одбојка. Станува збор за Александру Мусканча (во дресот...

Ребрендиран и поорганизиран – ОК Пробиштип тргнува по шампионската титула

Одбојкарскиот клуб Пробиштип денеска го одржа редовното годишно Собрание на која донесе неколку важни одлуки. Најважно од се е она дека е направено ребрендирање, па во иднина клубот ќе го носи името ОК Весна Пробиштип. Претседател на тимот останува Игор...

Спартанците ги дознаа противниците за квалификациите за Европското првенство

Македонската одбојкарска репрезентација денеска на ждрепката ги дозна противниците за престојните квалификации за Европското првенство. Европското првенство во 2019. година ќе се одржи во четири земји - Франција, Словенија, Белгија и Холандија. Ждрепката за квалификациите се одржа денеска во Луксембург,...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV