ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОДБОЈКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОДБОЈКА

ФОТО: Полската одбојкарка се соблече гола, титулата ја славеше само со пехарот

Полската одбојкарка Јоана Волош ја прослави титулата шампион на Италија на крајно интересен начин. Волош во соблекувалната се фотографираше гол, но го држеше пехарот кој ги прекриваше нејзините интимни делов. https://www.instagram.com/p/BiLkN1SA7Fs/?taken-by=asiawolosz14 Иако практично ништо не покажа, сепак ваквиот начин на прослава наиде...

ФОТО: Се разголи најубавата светска одбојкарка – буквално го запали Инстаграм

Преубавата одбојкарка на универзитетот УЦЛА, Џејми Робинс покажа повторно дека со право го носи епитетот за најубава одбојкарка во светото. https://www.instagram.com/p/BjGgpifAmWB/?taken-by=jamierobbins Иако има 20-години, Робинс и тоа како веќе е позната, не само поради нејзините спортски квалитетит, туку и поради нејзиниот...

Вардар со ШОК за Весна Пробиштип

Одбојкарскиот клуб на Вардар кој е составен од млади надежни играчи, потпомогнати од неколку наши репрезентативци, направи големо изненадување во 4. коло од Првата лига. „Црвено-црните“ вчера во Пробиштип го изненадија фаворизираниот и искусен тим на Весна Пробиштип, откако го...

ОК Пробиштип со тешки обвинувања: СРАМОТА, Струмица победи со судиите “навивачи“ од нивниот град

Дерби натпреварот кое се очекуваше да блесне во сиот свој сјај, на крајот веројатно се претвори во срамен натпревар, како што обвинуваат од одбојкарскиот клуб Пробиштип. Весна Пробиштип денеска во 8. коло од првенството гостуваше во Струмица против истоимената екипа,...

Ребрендиран и поорганизиран – ОК Пробиштип тргнува по шампионската титула

Одбојкарскиот клуб Пробиштип денеска го одржа редовното годишно Собрание на која донесе неколку важни одлуки. Најважно од се е она дека е направено ребрендирање, па во иднина клубот ќе го носи името ОК Весна Пробиштип. Претседател на тимот останува Игор...

ВИДЕО: Перу и женска одбојка некако баш не оди, ама секси Миранда и тоа...

Кога ќе се спомне Перу и женска одбојка, од прва некако не оди, но сега имаме мотив да ги следиме дуелите во оваа јужноамериканска држава,а причините се Роцио Миранда. https://www.instagram.com/p/BPN8jXdjewh/?taken-by=r_miranda28 Оваа преркасна одбојкарка која сега иам 30 години, поради приватни причини,...

Изненадување: Одбојкарите на Македонија добија звучно име за селектор

Српскиот тренер Љубомир Травица од денес е селектор на машката одбојкарска репрезентација на Македонија. Оваа информација ја потврдија од ОФМ кои истакнаа: „Едно од најпознатите тренерски имиња во светот, Љубомир Травица ќе ја предводи машката сениорска репрезентација во квалификациите за Европско...

Тројца клупски соиграчи на Деспотовски суспендирани доживотно поради местење

Меѓународната одбојкарска федерација (ФИВБ) суспендираше тројца играчи од Романија за обложување на одбојкарски натпревари на нивниот тим во јануари оваа година! Суспензиите се драконси, па тројцата одбојкари добија забрана доживотно да играт професионално одбојка. Станува збор за Александру Мусканча (во дресот...

Ѓорѓиев го носеше ММ Пјанго до најголемиот успех во историјата – сребро во Купот...

Репрезентативниот техничар на македонската одбојкарска селекција, Ѓорѓи Ѓорѓиев го предводеше својот клуб ММ Пјанго до најголемиот успех во историјата на клубот. ММ Пјанго направи големо изненадување откако го освои среброто во Купот на Турција. Екипата на Ѓорѓиев лесно можеше да...

ОФИЦИЈАЛНО: Скопје ќе биде домаќин на завршниот фајнал-фор во Европската лига за одбојка

Македонија и Одбојкарската Федерација на Македонија (ОФМ) ќе бидат годинава домаќини на завршниот турнир од сребрената Европската лига (втора по ранг). Натпреварите ќе се играат на 15 и 16 мај во Скопје, а дополнително ќе биде позната во која сала. Нашата...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV