ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОДБОЈКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / ОДБОЈКА

Н.Ѓорѓиев: Добро за нас е што имаме време да ја подобриме нашата игра

Одбојкарската репрезентација на Македонија во дуелот од 2.коло го претрпе првиот пораз. Загуби на гостувањето од Летонија со 3:0 во сетови. Капитенот на нашата селекција Никола Ѓорѓиев за дуелот истакна: - Летонија е тежок противик, тоа го знаевме и откако го...

ФОТО: Се разголи најубавата светска одбојкарка – буквално го запали Инстаграм

Преубавата одбојкарка на универзитетот УЦЛА, Џејми Робинс покажа повторно дека со право го носи епитетот за најубава одбојкарка во светото. https://www.instagram.com/p/BjGgpifAmWB/?taken-by=jamierobbins Иако има 20-години, Робинс и тоа како веќе е позната, не само поради нејзините спортски квалитетит, туку и поради нејзиниот...

Убедлив пораз за Македонија на гостувањето кај Летонија

Одбојкарската репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз на гостувањето кај Летонија со 3:0 во сетови во рамките на второто коло од групата А во Сребрената Европска лига. Летонија беше подобар противник на денешниот натпревар, а нашата репрезентација загуби убедливо во...

Н.Ѓорѓиев: Дуелот со Летонија ќе покаже до каде сме

Македонската одбојкарска репрезентација во неделата ја почна новата сезона од Европкста лига, оваа година сребрена група и на стартот забележа победа на гостувањето кај Косово со 3-1 во сетови иако противникот поведе со 1-0. Во нашиот табор немаа многу...

Триумфално отворање на Европската Лига: Македонија подобра од Косово на гостински терен

Македонската одбојкарска репрезентација славеше победа на првиот меч во рамките на Европската лига, откако на гостински терен го совладавме Косово со 1:3 (25:20, 16:25, 17:25, 14:25). Нашата репрезентација дојде до победата по пресврт, откако изненадувачки го загубивме првиот сет. Со...

Пионерките на ОК Вардар државни шампионки

Одбојкарките на Вардар во пионерска конкуренција ја освоија титулата државен првак откако во финалето што се одигра во салата „Независна Македонија“ го совлада тимот на Јанта Волеј со 3:0 (25:19;25:16 и 25:19). Во дуелот за 3.место Пелистер го совлада...

Н.Ѓорѓиев: Косово е непознат ривал

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓорѓиев и ова лето ќе биде предводник на селекцијата во настапите од Европската лига, Медитеранските игри и квалификациите за Европското првенство. На почетокот од Европската лига Македонија попладнево во Феризај (Урошевац) го игра дуелот...

Македонецот се враќа во Јапонија: Ѓорѓиев потпиша за Сакаи Блејзерс

Најдобриот македонски одбојкар, Никола Ѓорѓиев, ја заврши својата епизода во ОНИКО од Варшава, па реши својата кариера повторно да ја продолжи во Јапонија. Капитенот на нашата одбојкарска репрезентација мина една година во Полска каде имаше одлични резултати со својот клуб,...

Вардар немаше сили: Струмица ја одбрани титулата во одбојкарскиот шампионат

Екипата на Струмица е старо-новиот шампион на Македонија во одбојка откако во финалната серија, во четвртиот меч попладнево во Скопје славеше над Вардар со 3-2 во сетови. Струмичани на тој начин дојдоа до третата победа и славеа во финалната серија...

Изненадување: Одбојкарите на Македонија добија звучно име за селектор

Српскиот тренер Љубомир Травица од денес е селектор на машката одбојкарска репрезентација на Македонија. Оваа информација ја потврдија од ОФМ кои истакнаа: „Едно од најпознатите тренерски имиња во светот, Љубомир Травица ќе ја предводи машката сениорска репрезентација во квалификациите за Европско...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV