ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / БОРЕЧКИ СПОРТОВИ

Берат Јакупи реагира: Стоилов неправедно е прогласен за спортист на годината!

Најдобриот каратист во Македонија, Берат Јакупи, реагираше на изборот на Агенцијата за млади и спорт, која одлучи за спортист на годината да го прогласи Стојанче Стоилов, капитенот и ракометар на Вардар. Каратистот кој досега освои голем број на медали за...

Што сакаш за Божиќ? Само секс со проститутка!

Светскиот шампион во „WBO“ категоријата, Били Јое Сандер ја шокираше британската јавност со изјавата пред Божиќ. Кога Сандер беше запрашан како ќе ги помине празниците, тој одговори доста неочекувано: „Секс, секс, секс... само секс со проститутка. Секој ден без одмор“. Кога беше...

Македонски боксер, член на клубот Шкупи бил убиен во Сирија

Утрово, медиумите на албански во Македонија објавија дека на боиштата во Сирија е убиен уште еден наш државјанин. Станува збор за извесен Адеми кој бил член на боксерскиот клуб „Шкупи“, информација што ја пренесе весникот „Бота сот“. Истиот извор наведува дека...

(ВИДЕО) Хорор во САД: Британец на бокс-меч речиси остана без уво

Британскиот боксер Стивен Смит речиси остана без уво за време на борбата со Мексиканецот, Франсиско Варгас. Во борбата одржана во Лас Вегас, Смит имаше желба да се врати на врвот, но откако увото му беше тешко повредено, дојде до прекин...

Огромен успех: Македонија го доби првиот европски шампион во олимписки спорт

На европското првенство за Сениори во дисциплината Таеквондо, кое деновиве се одржа во Бугарија, во Софија, Македонецот Дејан Георгиевски успеа да освои златен медал на ова натпреварување. Ова е прв пат Македонија да добие европски шампион во еден од олимписките...

Некогаш беше голем боксер, денес чисти улици: Ги гледам медалите и плачам

Љубиша Аврамеловиќ, еден од најуспешните боксери на сите времиња во Србија и поранешна Југославија, денеска води битка од ден на ден како да преживее. Имено, човекот кој е петкратен шампион на Србија и двократен вице-шампион на Југославија, кој зад своето...

На само 15 години: Сексуално ме нападна репрезентативниот доктор

Уште една Американска гимнастичарка во низа го обвини репрезентативниот доктор, Лери Насар за сексуален напад. Последна од низата е и најзвучно име, Али Раисман која на последните две Олимписки игри во Лондон и во Рио освои шест медали од...

Следните Зимски Олимписки Игри без химната на Русија!?

ИОК, Интернационалниот Олимписки Комитет веќе разгледува низа можности за санкции кон руските спортисти поради бројните допинг скандали. Во предвид доаѓаат неколку видови санкции, но моментално како што пренесува престижниот „Њујорк Тајм“, се размислува да се забрани дефилето на спортистит од ...

Се подготвува нов спектакл: Мекгрегор со интересна понуда до Мејведер

Конор Мекгрегор не се откажува од реванш дуел со Флојд Мејведер. „Не сме се слушнале, победи и тоа е тоа. Но, знае дека би загубил во реваншот. Јасно, сега би исправил некои работи и би го победил, во тоа нема...

Свирежи, пукнати аркади, кавга… Џошуа ја одбрани титулата (ВИДЕО)

Британскиот боксер Ентони Џошуа ја одбрани титулата во супертешка категорија во верзиите ВБА, ИБФ и ИБО откако синоќа во Кардиф го победи Карлос Такам пред 75 илјади гледачи. https://www.youtube.com/watch?v=zygFp3EzZ0I Французинот доби шанса да се бори поради повредата на Кубрат Пулев иако...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV