ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / БОРЕЧКИ СПОРТОВИ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / БОРЕЧКИ СПОРТОВИ

ФОТО: Настрада уште еднa секси спортиска – нејзините порно фотки ја видоа светлината на...

Бренди Родс, Американката која е една од најпознатите девојки во борењето и вистинска ѕвезда во ВВЕ се најде во центарот на вниманието во изминатите неколку дена. Причината за ова е што во јавноста излегоа точно пет порно фотки. Очигледно таа...

Мејведер најави повлекување, МекГрегор незадоволен од една одлука на судијата

Флојд Мејведер по две години се врати во боксот, но најави дека ова за него е последната борба синоќа, иако победи, не размислува повторно за враќање на терен. Тој во Лас Вегас ноќеска боксуваше против Конор МекГрегор и го победи...

ФОТО: Масовна тепачка пред бокс меч, летаа столици, а имаше крв на сите страни

Во текот на изминатата вечер во салата „Ханс Марин Шлејер“ во Штутгарт, публиката на бокс меч проследи неочекувано „двојна програма“. Имено две групи од публиката од непознати причини се ставија во клинч, еден час пред централната борба на вечерта помеѓу,...

ФОТО: Го напушти УФЦ поради преголемите гради – фановите жалат

На почетокот на 2017 година најави дека можеби ќе се повлече од рингот, а се чини дека сега Линдзи Пелас конечно ја донесе одлуката. Оваа плејбој зајачица повеќе нема да биде девојка во рингот, а причината поради ова се нејзините...

ФОТО: Убавица што заработува 20.000 долари од меч

Оваа сезона во УФЦ за првпат настапи атрактивната 26-годишна Рејчел Остович која ја нарекуваат и „Вондер Вумен“, а има и зошто. https://www.instagram.com/p/Bbmnoj1Dj_l/?taken-by=rachaelostovich125 Ултимејт фајт од сезонава е побогата за атркативната Рејчел Остович кој што веќе во првата борба покажа што знаае...

Крај на една блескава кариера: Владимир Кличко ги закачи ракавиците на клин (ВИДЕО)

Еден од најдобрите боксери во историјата Владимир Кличко донесе неочекувана одлука да стави крај на својата блескава кариера. Тоа го објави преку видео порака до своите фанови на кои им ги објасни причините за ваквиот развој на настаните. Одлуката за...

Најголемата „местенка“ во историјата на боксот: Мејведер и Мекгрегор ги измамија сите!?

Најскапиот боречки спектакл на сите времиња, боксерскиот меч помеѓу Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор бил голема „местенка“. Така барем тврди славниот коментатор и боксерски стручњак, Џим Лемпли, член на боксерската Куќа на славните. Имено, стручниот коментатор смета дека е повеќе...

(ВИДЕО): Секоја чест – Македонец со нокаут до титулата светски првак!

Македонецот Даниел Стефановски е нов светски првак во К-1 на Суперкомбат. На нашиот Стефановски му беа потребни 1 минута и 41 секунда да го нокутира Аделин Михаила од Романија на вечерашнава гала вечер во Букурешт. https://www.youtube.com/watch?v=7TMVOjKcfpw Македонецот тргна во мечот жестоко уште од првиот...

Што сакаш за Божиќ? Само секс со проститутка!

Светскиот шампион во „WBO“ категоријата, Били Јое Сандер ја шокираше британската јавност со изјавата пред Божиќ. Кога Сандер беше запрашан како ќе ги помине празниците, тој одговори доста неочекувано: „Секс, секс, секс... само секс со проститутка. Секој ден без одмор“. Кога беше...

Тука е крајот: Тајсон Фјури ја заврши кариерата (ФОТО)

Поранешниот светски шампион во тешка категорија Тајсон Фјури објави крај на кариерата. "Кралот на Циганите", како што се нарекуваше себеси, својата одлука ја објави преку Инстаграм. Иако еден од најдобрите боксери на денешнината, малкумина се возбудија од ова бидејќи откако...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV