ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / БОРЕЧКИ СПОРТОВИ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / БОРЕЧКИ СПОРТОВИ

Европа е покорена: Емил Павлов е европски шампион во карате!

Македонскиот каратист Емил Павлов славеше во финалето на Европското првенство во карате кое се одржа во Нови Сад, Србија, по што официјално е крунисан за нов европски првак во категоријата до 61 килограм. Во финалната борба, еден од најдобрите македонски...

Реваншизам: Ако не може Црвена Звезда во Грачаница, тогаш и Косово не може во...

Србија и Косово не само што водат „војна“ на политичка база, туку стануваат жестоки ривали и на поле на спортот. Откако властите во Косово не дозволија фудбалскишт шампион на Србија, Црвена Звезда да гостува на пријателски натпревар во Грачаница, стигна...

ВИДЕО: Познат УФЦ борец се пофали со оргии во друштво со порно ѕвезди

Познатиот Американски УФЦ борец, Колби Ковингтон стигна до насловните страни на електронските медиуми и жолтиот печат откако објави контроверзни фоготрафии, но и видеа. https://www.dailymotion.com/video/x6j5xy2 Ковингтон ужива да се фотографира и снима во друштво со атркативни убавици, но неговата последна објава ги...

ФОТО: Го напушти УФЦ поради преголемите гради – фановите жалат

На почетокот на 2017 година најави дека можеби ќе се повлече од рингот, а се чини дека сега Линдзи Пелас конечно ја донесе одлуката. Оваа плејбој зајачица повеќе нема да биде девојка во рингот, а причината поради ова се нејзините...

ФОТО: Настрада уште еднa секси спортиска – нејзините порно фотки ја видоа светлината на...

Бренди Родс, Американката која е една од најпознатите девојки во борењето и вистинска ѕвезда во ВВЕ се најде во центарот на вниманието во изминатите неколку дена. Причината за ова е што во јавноста излегоа точно пет порно фотки. Очигледно таа...

(ВИДЕО): Секоја чест – Македонец со нокаут до титулата светски првак!

Македонецот Даниел Стефановски е нов светски првак во К-1 на Суперкомбат. На нашиот Стефановски му беа потребни 1 минута и 41 секунда да го нокутира Аделин Михаила од Романија на вечерашнава гала вечер во Букурешт. https://www.youtube.com/watch?v=7TMVOjKcfpw Македонецот тргна во мечот жестоко уште од првиот...

ВИДЕО: Синот на Аркан и Цеца влегува професионалнo во спортот – ќе дебитира во...

Синот на Аркан и познатата фолк пеачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко се одлучи сериозно да влезе во спортото и тоа порфесионално Младиот Ражнатовиќ на 10. март во Јагодина ќе го има своето деби во рингот, во кик-бокс меч против Бугаринот...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Боксер доби мозочно крварење – се бори за живот

Боксер од Венецуела остана без свест по седмата рунда од борбата. Откако беше префарелн во болница му беше дијагностицирано хематом на мозокот, а моментално се бори за живот на интензивна нега во болница во Колумбија. Џеисон Кохен (28) од Венецуеле...

ФОТО: Се соблече македонската боксерка – Емилија „пука“ од сексапил

Атрактивната македонска боксерка Емилија Димитриевска се реши да се соблече и да позира како од мајка родена пред фото-објективот. Димитриевска кој веќе извесен период се занимава со овој спорт, но не може да се натпреварува бидејќи во Македонија нема бокс-натпревари за...

ФОТО: Убавица што заработува 20.000 долари од меч

Оваа сезона во УФЦ за првпат настапи атрактивната 26-годишна Рејчел Остович која ја нарекуваат и „Вондер Вумен“, а има и зошто. https://www.instagram.com/p/Bbmnoj1Dj_l/?taken-by=rachaelostovich125 Ултимејт фајт од сезонава е побогата за атркативната Рејчел Остович кој што веќе во првата борба покажа што знаае...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV