ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / БОРЕЧКИ СПОРТОВИ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / БОРЕЧКИ СПОРТОВИ

ФОТО: Го напушти УФЦ поради преголемите гради – фановите жалат

На почетокот на 2017 година најави дека можеби ќе се повлече од рингот, а се чини дека сега Линдзи Пелас конечно ја донесе одлуката. Оваа плејбој зајачица повеќе нема да биде девојка во рингот, а причината поради ова се нејзините...

ФОТО: Настрада уште еднa секси спортиска – нејзините порно фотки ја видоа светлината на...

Бренди Родс, Американката која е една од најпознатите девојки во борењето и вистинска ѕвезда во ВВЕ се најде во центарот на вниманието во изминатите неколку дена. Причината за ова е што во јавноста излегоа точно пет порно фотки. Очигледно таа...

(ВИДЕО): Секоја чест – Македонец со нокаут до титулата светски првак!

Македонецот Даниел Стефановски е нов светски првак во К-1 на Суперкомбат. На нашиот Стефановски му беа потребни 1 минута и 41 секунда да го нокутира Аделин Михаила од Романија на вечерашнава гала вечер во Букурешт. https://www.youtube.com/watch?v=7TMVOjKcfpw Македонецот тргна во мечот жестоко уште од првиот...

ВИДЕО: Синот на Аркан и Цеца влегува професионалнo во спортот – ќе дебитира во...

Синот на Аркан и познатата фолк пеачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко се одлучи сериозно да влезе во спортото и тоа порфесионално Младиот Ражнатовиќ на 10. март во Јагодина ќе го има своето деби во рингот, во кик-бокс меч против Бугаринот...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Боксер доби мозочно крварење – се бори за живот

Боксер од Венецуела остана без свест по седмата рунда од борбата. Откако беше префарелн во болница му беше дијагностицирано хематом на мозокот, а моментално се бори за живот на интензивна нега во болница во Колумбија. Џеисон Кохен (28) од Венецуеле...

ФОТО: Се соблече македонската боксерка – Емилија „пука“ од сексапил

Атрактивната македонска боксерка Емилија Димитриевска се реши да се соблече и да позира како од мајка родена пред фото-објективот. Димитриевска кој веќе извесен период се занимава со овој спорт, но не може да се натпреварува бидејќи во Македонија нема бокс-натпревари за...

ФОТО: Убавица што заработува 20.000 долари од меч

Оваа сезона во УФЦ за првпат настапи атрактивната 26-годишна Рејчел Остович која ја нарекуваат и „Вондер Вумен“, а има и зошто. https://www.instagram.com/p/Bbmnoj1Dj_l/?taken-by=rachaelostovich125 Ултимејт фајт од сезонава е побогата за атркативната Рејчел Остович кој што веќе во првата борба покажа што знаае...

Берат Јакупи реагира: Стоилов неправедно е прогласен за спортист на годината!

Најдобриот каратист во Македонија, Берат Јакупи, реагираше на изборот на Агенцијата за млади и спорт, која одлучи за спортист на годината да го прогласи Стојанче Стоилов, капитенот и ракометар на Вардар. Каратистот кој досега освои голем број на медали за...

Што сакаш за Божиќ? Само секс со проститутка!

Светскиот шампион во „WBO“ категоријата, Били Јое Сандер ја шокираше британската јавност со изјавата пред Божиќ. Кога Сандер беше запрашан како ќе ги помине празниците, тој одговори доста неочекувано: „Секс, секс, секс... само секс со проститутка. Секој ден без одмор“. Кога беше...

Македонски боксер, член на клубот Шкупи бил убиен во Сирија

Утрово, медиумите на албански во Македонија објавија дека на боиштата во Сирија е убиен уште еден наш државјанин. Станува збор за извесен Адеми кој бил член на боксерскиот клуб „Шкупи“, информација што ја пренесе весникот „Бота сот“. Истиот извор наведува дека...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV