ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ВИДЕО: Секси спринтерката се соблече гола и скокна во замразнатото езеро

Голем дел од спортистите, празниците ги минуваат во топлите предели во светот, со најблиските членови на семејствот, но има и исклучоци. Пример за ова е атлетичарката од Финска, Анимари Корте која ги брани боите на Барселона. Секси спринтерката во костим...

ФОТО: Една од најдобрите хрватски спортистки ја „запали“ јавност откако се бакна со Северина

Хрватската атлетичарка и една од најдобрите спортистки на оваа држава, Сандра Перковиќ ја „запали“ јавноста откако објави провокативна фотографија за Божиќ. Перковиќ на својот „Инстаграм“ профил сподели фоготрафија на која се бакнува со познатата пејачка Северина. https://www.instagram.com/p/BdFh_-eDDCD/?taken-by=discus70queen Ова предизвика лавина од коментари,...

Светска и олимписка шампионка сама ќе си пресуди – потпиша за еутаназија

Мариек Верворт, 38-годишната параолимписка и светска шампионка во сприн по сопствена волја ќе замине во смрт. Белгијката ги потпиша документите со кои може да и се изврши еутаназија. https://twitter.com/oliverbrown_tel/status/943948030516039681 Верворт истакна дека оваа одлука се темели на тоа што ситуацијата и...

ФОТО: Секој би посакал вакви пензионерски денови – Болт со секси девојката на одмор...

Најбрзиот човек на светот, Јусаин Болт и тоа како знае да ужива во пензионерските денови откако се реши да ја заврши кариерата. Јамајканецот со својата секск девојак Каси Бенет моментално се на одмор во Тајланд, а од фотографиите што ги споделуваат...

Наместо намалување, дуплирана казната на Оскар Писториус

Атлетичарот од Јужна Африка, Оскар Писториус наместо 6 години затвор според првичната пресуда, сега ќе помине 13 години и 5 месеци зад решетки. Вака денес пресуд Судот во Блемфонтејн откако обвинителството  се жалеше на пресудата бидејќи тогаш кажа дека не е...

Јусеин Болт се договори: Најбрзиот човек на светот започнува фудбалска кариера, веќе има и...

Јусеин Болт не крие дека сака да се испроба во фудбалот. Добива шанса од голем клуб, сега останува на него да се докаже. Работите по се изгледа се договорени, Болт ќе пристигне на проба. Јамајканецот доби повик да си ја...

ФОТО: Новата спринтерска надеж на Мекeдонија, Кузма плени со својата убавина

Македонија нема премногу богата историја во атлетиката, па така и изостануваат добрите резултати. Но во последните неколку години се појави нов бран на македонски атлетичари кои влеват малку надеж за подобро утре во овој спорт. Една од нив е и...

Е ова е подвиг – на 40 години стана шампион на Балканот во маратон

Во склоп на 26. издание на маратонот во Загреб кој се одржа вчера се трчаше и за првак на Балканот. Во конкуренција помеѓу претставниците од 17 држави, беше и Македонија, а интересно нов шампион кај дамите е Србинката Оливера Јевтиќ...

ИААФ ги објави кандидатите за најдобар атлетичар и атлетичарка

Меѓународната атлетска федерација ги објави имињата на кандидатите за најдобар атлетичар на годината. За прв пат по подого време го нема Усаин Болт. Јамајканецот се збогуваше со атлетиката неславно по СП во Лондон ова лето, а во негово отсуство номинирани...

Болт не гледа во скоро време негов наследник, верува дека рекордите ќе му траат...

Усаин Болт денеска истакна дека очекува неговите рекорди на 100 и 200 метри да траат најмалку од 15 до 20 години. Јамајканецот е единставениот спинтер во историјата кој освоил три олимписки златни медали во низа на двете најбрзи делници. Тој...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV