ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ВИДЕО: Русинката крајно перверзна – она што го направи се уште за неверување

Љубов Ткач е атлетичарка од Русија која се натпреварува во десетобој, а веројатно ова име првпат го слушате и не ви значи ништо посебно. На спортски план оваа 25-годишна девојка најголем резултат и е среберниот медал на ЕП до 23...

ВИДЕО: Трчаше со скршена нога и победи

Неверојатен старт на 2018 година имаше финската атлетичарка Анимари Корте која е член на Барселона. На првата сезонска трка ја скрши ногата, а само неколку дена претходно и ја ограбиле куќата, а веќе следниот ден по повредата доживеала незгода со...

Хорор за јужноафрикански триатлонец: Го киднапирале и со пила пробале да му ја исечат...

Јужноафриканскиот триатлонец Мленги Гвала бил нападнат во близина на градот Дурбан и тројца, засега непознати напаѓачи, се обиделе да му ја исечат ногата. „Во вторникот во три часот наутро Гвала одел да се најде со некој пријател со кој требал...

Вечерва започнува СП во атлетика

Денеска започнува Светското првенство во  атлетика, на кое главна ѕвезда ќе биде најбрзиот човек на планетава Усаин Болт, кој најави повлекување по овој настан. Токму со омилената дисциплина на Јамајканецот од 20 часот стартува вечерашната програма, бидејќи први на распоредот...

„Кралицата на спортовите“ со пренос во живо на Еуроспорт

XVI Светско првенство во Лондон (4-13 август) ќе остане во сеќавањето на љубителите на атлетиката како последното големо натпреварување во кое ќе учествува засега најголемиот атлетичар на 21 век, Усеин Болт. Тој ќе настапи на 100 метри, како и на...

Јусеин Болт се договори: Најбрзиот човек на светот започнува фудбалска кариера, веќе има и...

Јусеин Болт не крие дека сака да се испроба во фудбалот. Добива шанса од голем клуб, сега останува на него да се докаже. Работите по се изгледа се договорени, Болт ќе пристигне на проба. Јамајканецот доби повик да си ја...

Бизарна трагедија: Ѓуле на атлетски митинг утепа судија!

Една од најбизарните трагедии во историјата на спортот се случила на еден атлетски митинг во Чешка. Во натпреварувањето во фрлање ѓуле, куглата удрила еден од судиите и предизвикала смрт кај него. Според очевидците, таа завршила во градите на несреќниот Габриел...

(Видео) Како Гетлин го уништи простувањето на Болт

Усеин Болт не успеа со злато да се прости од атлетиката, откако вечерва во Лондон беше поразен во финалето на 100 метри. Во последната трка од најпопуларната спринтерска дисциплина, Болт го освои само третото место зад Американците Гетлин и Крис...

Дарио Ивановски прв фаворит на полумаратонската трка на Виз Ер Скопски маратон

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски, кој мината година победи на Виз Ер Скопски маратон на полумаратонската трка важи за прв фаворит и за триумф на утрешната полумаратонска трка. Ивановски лани 21,1 километра истрча за 1:11.27 час, а се наоѓа во...

Гол маж го испрати Болт в пензија (ВИДЕО)

Гол маж синоќа го проби обезбедувањето на стадионот во Лондон и истрча на тартанот непосредно пред финалето на трката на 100 метри на Светското првенство во атлетика. https://www.youtube.com/watch?v=m3vGpXaaY5M Човекот истрча почесни 30-40 метри пред обезбедувањето да го фати и спроведе надвор...



SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV