ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

Дарио Ивановски прв фаворит на полумаратонската трка на Виз Ер Скопски маратон

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски, кој мината година победи на Виз Ер Скопски маратон на полумаратонската трка важи за прв фаворит и за триумф на утрешната полумаратонска трка. Ивановски лани 21,1 километра истрча за 1:11.27 час, а се наоѓа во...

Пола Редклиф трчаше на Кејот покрај реката Вардар

Неофицијалнатa светска рекордерка во маратон и промотерката на годинашниов 14.ти Виз Ер Скопски маратон Британката Пола Редклиф по само неколку часа минати во Скопје го направи и првиот тренинг на патеката на Кејот на реката Вардар. Таа во друштво...

Почна подигнувањето на стартните пакети за Виз Ер Скопски маратон

До стартот на годинашново издание на Виз Ер Скопскиот маратон останаа уште помалку од два дена,а тоа значи дека денеска и утре во терминот од 10 до 19 часот учесниците на оваа манифестација ќе можат да ги подигнат стартните...

ВИДЕО: Русинката крајно перверзна – она што го направи се уште за неверување

Љубов Ткач е атлетичарка од Русија која се натпреварува во десетобој, а веројатно ова име првпат го слушате и не ви значи ништо посебно. На спортски план оваа 25-годишна девојка најголем резултат и е среберниот медал на ЕП до 23...

(ВИДЕО) Атлетиката има нови машки фанови, причина – голиот задник на шведската убавица

Кади Сањиа, шведската атлетичарка е новата миленичка на машката популација која го сака овој спорт. Додуша, не само на на оние што го сакаат спортот бидејќи од неодамна многумина го следат само поради скокачката во далечина. Минатиот месец во Глазгов...

Хорор за јужноафрикански триатлонец: Го киднапирале и со пила пробале да му ја исечат...

Јужноафриканскиот триатлонец Мленги Гвала бил нападнат во близина на градот Дурбан и тројца, засега непознати напаѓачи, се обиделе да му ја исечат ногата. „Во вторникот во три часот наутро Гвала одел да се најде со некој пријател со кој требал...

Атлетиката вакво нешто на памети: Сите натпреварувачи дискфалификувани

Атлетиката како спорт вакво нешто како што се случи денес не памети, а причината е дискфалификацијата на сите натпреварувачи на трката. Стивен Гаиле, Абделех Хароун, Аустрис Карпинскис, Алонзо Расел и Бралон Таплин  беа суспендирани на квалификациите на трката на 400...

ВИДЕО: Трчаше со скршена нога и победи

Неверојатен старт на 2018 година имаше финската атлетичарка Анимари Корте која е член на Барселона. На првата сезонска трка ја скрши ногата, а само неколку дена претходно и ја ограбиле куќата, а веќе следниот ден по повредата доживеала незгода со...

Бизарна трагедија: Ѓуле на атлетски митинг утепа судија!

Една од најбизарните трагедии во историјата на спортот се случила на еден атлетски митинг во Чешка. Во натпреварувањето во фрлање ѓуле, куглата удрила еден од судиите и предизвикала смрт кај него. Според очевидците, таа завршила во градите на несреќниот Габриел...

ФОТО: Најубавата словенечка спортистка – кога Манца ќе затрча, се друго застанува

Манца Шепетавц минатата година се закити со награтдата Мис спорт на Словенија. Атрактивната натпреварувачка на 100 метри со пречки до најголемиот успех во кариерата стигна откако заврши на 11 место на СП за јуниори во Орегон. https://www.instagram.com/p/BbJ1u4oF5dY/?taken-by=manca_sepetavc Оваа 22-годишна атлетичарка е...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV