ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ / АТЛЕТИКА

ВИДЕО: Русинката крајно перверзна – она што го направи се уште за неверување

Љубов Ткач е атлетичарка од Русија која се натпреварува во десетобој, а веројатно ова име првпат го слушате и не ви значи ништо посебно. На спортски план оваа 25-годишна девојка најголем резултат и е среберниот медал на ЕП до 23...

(ВИДЕО) Атлетиката има нови машки фанови, причина – голиот задник на шведската убавица

Кади Сањиа, шведската атлетичарка е новата миленичка на машката популација која го сака овој спорт. Додуша, не само на на оние што го сакаат спортот бидејќи од неодамна многумина го следат само поради скокачката во далечина. Минатиот месец во Глазгов...

Хорор за јужноафрикански триатлонец: Го киднапирале и со пила пробале да му ја исечат...

Јужноафриканскиот триатлонец Мленги Гвала бил нападнат во близина на градот Дурбан и тројца, засега непознати напаѓачи, се обиделе да му ја исечат ногата. „Во вторникот во три часот наутро Гвала одел да се најде со некој пријател со кој требал...

Атлетиката вакво нешто на памети: Сите натпреварувачи дискфалификувани

Атлетиката како спорт вакво нешто како што се случи денес не памети, а причината е дискфалификацијата на сите натпреварувачи на трката. Стивен Гаиле, Абделех Хароун, Аустрис Карпинскис, Алонзо Расел и Бралон Таплин  беа суспендирани на квалификациите на трката на 400...

ВИДЕО: Трчаше со скршена нога и победи

Неверојатен старт на 2018 година имаше финската атлетичарка Анимари Корте која е член на Барселона. На првата сезонска трка ја скрши ногата, а само неколку дена претходно и ја ограбиле куќата, а веќе следниот ден по повредата доживеала незгода со...

Бизарна трагедија: Ѓуле на атлетски митинг утепа судија!

Една од најбизарните трагедии во историјата на спортот се случила на еден атлетски митинг во Чешка. Во натпреварувањето во фрлање ѓуле, куглата удрила еден од судиите и предизвикала смрт кај него. Според очевидците, таа завршила во градите на несреќниот Габриел...

ФОТО: Најубавата словенечка спортистка – кога Манца ќе затрча, се друго застанува

Манца Шепетавц минатата година се закити со награтдата Мис спорт на Словенија. Атрактивната натпреварувачка на 100 метри со пречки до најголемиот успех во кариерата стигна откако заврши на 11 место на СП за јуниори во Орегон. https://www.instagram.com/p/BbJ1u4oF5dY/?taken-by=manca_sepetavc Оваа 22-годишна атлетичарка е...

ВИДЕО: Секси спринтерката се соблече гола и скокна во замразнатото езеро

Голем дел од спортистите, празниците ги минуваат во топлите предели во светот, со најблиските членови на семејствот, но има и исклучоци. Пример за ова е атлетичарката од Финска, Анимари Корте која ги брани боите на Барселона. Секси спринтерката во костим...

ФОТО: Една од најдобрите хрватски спортистки ја „запали“ јавност откако се бакна со Северина

Хрватската атлетичарка и една од најдобрите спортистки на оваа држава, Сандра Перковиќ ја „запали“ јавноста откако објави провокативна фотографија за Божиќ. Перковиќ на својот „Инстаграм“ профил сподели фоготрафија на која се бакнува со познатата пејачка Северина. https://www.instagram.com/p/BdFh_-eDDCD/?taken-by=discus70queen Ова предизвика лавина од коментари,...

Светска и олимписка шампионка сама ќе си пресуди – потпиша за еутаназија

Мариек Верворт, 38-годишната параолимписка и светска шампионка во сприн по сопствена волја ќе замине во смрт. Белгијката ги потпиша документите со кои може да и се изврши еутаназија. https://twitter.com/oliverbrown_tel/status/943948030516039681 Верворт истакна дека оваа одлука се темели на тоа што ситуацијата и...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV