ПОЧЕТНА ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

Македонецот со А-олимписка норма: Криминалци ја водат федерацијата, барам помош од премиерот Заев

Најдобриот македонски нордиски скијач и неколкукратен олимпиец на нашата држава, Дарко Дамјановски се соочува со нови проблеми. Дамјановски кој засега е единствен Македонец кој има А норма за Зимските Олимписки Игри следата година во Пјонгчанг, Јужна Кореја ја обвини матичната...

Казахстан, Белорусија и Киргистан во знак на солидарност со Русија ќе ги бојкотираат Олимписките...

По одлуката која ја затече Русија од Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) за забрана за настап на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг во 2018 година, стигна и повик за поддршка. Заменик-претседателот на државната Дума на Русија, Виталиј Милонов повика сите држави...

Чудесната Ледецка испиша историја: Освои два златни медали во два различни спорта на исти...

Чешката скијачка Естер Ледецка стана првата личност која освоила златен медал во два различни спорта на едни исти Зимски олимписки игри. Таа по сензационалната победа во супервелеслалом во алпско скијанње пред седум дена, денеска славеше и во паралелен велеслалом во...

Дарио Ивановски прв фаворит на полумаратонската трка на Виз Ер Скопски маратон

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски, кој мината година победи на Виз Ер Скопски маратон на полумаратонската трка важи за прв фаворит и за триумф на утрешната полумаратонска трка. Ивановски лани 21,1 километра истрча за 1:11.27 час, а се наоѓа во...

ФИС ролер ски куп Тоше Проески се одржува овој викенд

Во периодот  25-27.08.2017 година, на патеката Кривогаштани-Крушево ќе се одржи првиот меѓународен „ФИС ролер ски куп Тоше Проески“. Организатори на  настанот се Агенција за млади и спорт на Република Македонија, Скијачка Федерација на Република Македонија, Фондација Тоше Проески и клубот Олимпик Скии...

Спартанците ги дознаа противниците за квалификациите за Европското првенство

Македонската одбојкарска репрезентација денеска на ждрепката ги дозна противниците за престојните квалификации за Европското првенство. Европското првенство во 2019. година ќе се одржи во четири земји - Франција, Словенија, Белгија и Холандија. Ждрепката за квалификациите се одржа денеска во Луксембург,...

Не е шега: Јусеин Болт ќе дебитира за Јунајтед против Барселона

Најдобриот спринтер, а според многумина и најголемиот спортист на сите времиња Јусеин Болт потпиша за Манчестер Јунајтед и не станува збор за шега. Болт на 2. септември ќе заигра за „Црвените ѓаволи“ против Барселона во хуманитарен натпревар на легендите...

„Спартанците“ ги добија противниците во Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби своите противници во Европската лига, каде сезонава ќе настапува како актуелен вицешампион. Во новото издание од ова натпреварување, популарните „Спартанци“ се најдоа во група со репрезентациите на Австрија, Летонија и Косово. Со Австријците досега...

Убедлив пораз за Македонија на гостувањето кај Летонија

Одбојкарската репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз на гостувањето кај Летонија со 3:0 во сетови во рамките на второто коло од групата А во Сребрената Европска лига. Летонија беше подобар противник на денешниот натпревар, а нашата репрезентација загуби убедливо во...

Голема трагедија: Во пад на авион загина легендата на американскиот бејзбол

Утрово страшна вест пристигна од САД. Американската, но и светската спортска јавност е потресена од голема трагедија. Легендата на бејзболот, Рои Халадаи загина во својата 41. година од животот по пад на авион во Мексиканскиот залив. https://twitter.com/CBSNews/status/928045339755597824?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fsport%2Fclanak%2Fvelika-tragedija-u-padu-zrakoplova-poginuo-legendarni-americki-bejzbolas%2F1006128.aspx Според пишувањата на тамошните...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV