КОШАРКА

Фијаско на „металците“ кај ФМП, кој броеше до 101

Тимот на ФМП вечерва го демонтира МЗТ Скопје, кој зад своето конто го запиша 15-от сезонски пораз во регионалното кошаркарско првенство со 101:82. МЗТ Скопје делуваше доста инфериорно кон ФМП, кој скоро цел натпревар го држеше под своја контрола, иако...

Кожув убедливо ја победи Сутјеска и ги задржи шансите за 1/4 финале во БИБЛ

Кожув од Гевгелија вечерва триумфираше по втор пат сезонава во БИБЛ лигата, овој пат нагости кај Сутјеска, која ни од далеку не беше достоен ривал за разиграните Гевгеличани (65:94). Ова беше последно коло од групната фаза во БИБЛ лигата, а...

Да се заборави елиминацијата од Купот: МЗТ ослабен гостува кај ФМП

Стручниот штаб заедно со кошаркарите на МЗТ Скопје немаат премногу време за анализа на полуфиналната елиминација во Купот на Македонија по неочекуваниот пораз од Фени индустри, со оглед што уште вечерва продолжуваат со настапите во АБА-лигата и тоа на...

Шокантно тврдење кое ја потресе Србија и регионот: Кошаркарот на Партизан тврди дека тимот...

Кошаркарите на Партизан на финалниот турнир во Купот, беа поразени од Црвена Звезда (74:64), но тие неколку дена настапуваа без помош на тренерот, Александар Џикиќ и кошаркарите, Ванја Маринковиќ, Милош Копривица и Вилијам Хечер. Неколку часа пред финалето за кое...

По ицидентите вчера во Ниш, повреден функционер од федерацијата на Србија

За време на вчерашното големо финале од Радивоје Кораќ купот, поради фрлените пиротехнички средства на теренот, по низа на сомнителни судиски одлуки во корист на Црвена Звезда, се случи и повреда на еден од водечките луѓе во кошаркарската федерација...

(Видео) Реакцијата на Казинс кога дозна дека е трјдуван во Њу Орлеанс

Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во редовите на Њу Орлеанс Пеликанс. Казинс викендов престојуваше токму во градот Њу Орлеанс каде беше дел од Ол-старот и дозна дека е трејдуван во Пеликанси. Казинс остана затекнат од информацијата дека го...

(Видео) „Најголеми непријатели“: Дурант и Вестбрук ги воодушевија сите со фантастична акција на Ол-старот

Кевин Дурант ги разбесни сите не само во Оклахома, туку и во целата НБА, кога летоска побегна од Тандерси свесен дека таму нема да ја освои титулата, со цел да замине во Годен Стејт и таму стана дел од...

НБА бомба: Најдобриот играч на Сакраменто се пресели во Њу Орлеанс

Првата ѕвезда на Сакраменто Кингс, Демаркус Казнс својата кариера ќе ја продолжи во тимот на Њу Орлеанс Пеликанс. Ваквиот развој на настаните е сосема неочекуван ако се знае дека Казнс беше убедливо најдобар играч на "кралевите" иако често знаеше да...

Грчко чудовиште: Адетокубо заби 12 пати, го постеризира и Кари (ВИДЕО)

Од сезона во сезона, грчкиот репрезентативец Јанис Адетокубо игра се подобро, а синоќа само потврди дека неговиот избор во стартната петорка на Источната конференција не бил случаен и незаслужен. За 22 минути на теренот, тој постигна 30 поени и беше...

Северниот сосед во шок: Брутално претепана најдобрата српска кошаркарка

Најдобрата српска кошаркарка Милица Дабовиќ ноќеска е претепана од своето поранешно момче Шиме Шиклиќ Симон. Таа го пријавила настанот во полиција, а се уште се трага по Симон. Според информациите, таа има сериозни повреди и за малку избегнала смрта. "Милица има...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV