ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / НБА

КОШАРКА / НБА

ВИДЕО: Хјустон со тројки го „бомбардираа“ Голден Стејт за 1:1 во серијата

Хјустон Рокетс синоќа одигра перфектен меч против Голден Стејт и убедливо победи со резултат 127:105. Ракетите не дозволија да киксираат пред своја публика, па со оваа победа ја направија серијата интересна, изедначувајки на 1:1. Хјустон на овој натпревар беше посебно расположен...

(Видео): Хјустон и врати на Јута за домашниот пораз

  Кошаркарите на Хјустон и се реваншираа на Јута за пораз во претходниот натпревар од полуфиналето на Запад и синоќа како гости победија со 113:92 и повторно имаат водство во серијата сега со 2-1. Најдобриот клуб сезонава во регуларниот дел водеше...

Сериозен проблем за „воините“ – најдобриот кошаркар „надвор“ од составот

Стеф Кари никако неможе да куртули сезонава од повредите кои едноставно се залепија за него. Тој штотуку се врати на терен по долгото отсуство, синоќа неговиот соиграч од Голден Стејт, Џевел МекГи падна врз него и го удри по коленото. Подоцна...

ФОТО: СЕКС СКАНДАЛ – протекоa порно фотки на НБА водителката

Хакерските напади станаа секојдневие, а последна во низата која настрада е Американската новинарка Тејлор Матис. Како што јавуваат медиумите од САД, порно фотките на водителката која следи НБА излегле откако и бил хакиран нејзиниот телефон Освен фотографиите кои може да ги...

Леброн Џејмс има посебно барање до фановите на Кливленд по трејдот на Кајри

Деновите на Кајри Ирвинг во Кливленд се минато, тој се сели во Бостон Селтик, а кон него сега можно е да биде навлечен гнев и да бидат запалени дел од неговите дресови. Токму поради таа причина, се вмеша и Леброн...

Големиот трејд меѓу Кавалирс и Бостон може да пропадне

Големиот трејд кој треба(ше), да се случи помеѓу екипите на Кливленд и Бостон, може да пропадне на крајот, пред се поради тоа што Исаја Томас не ги минал успешно лекарските прегледи. Да потсетиме, пред четири декна Селтикси го испратија Исаја...

(ВИДЕО) Леброн постигна 39 поени, ама Кливленд запрен во Милвоки

Победничката серија на Кливленд од пет победи заврши ноќеска на гости кај Милвоки. Вицешампионот загуби со 116:119 и покрај тоа што Леброн Џејмс постигна 39 поени. Милвоки во текот на натпреварот имаше предност и од 20 разлика, но ја испушти...

Дурент „прегреа“ еден навивач во Кина – овој за малку ќе „изгаснеше“ (Видео)

Кевин Дурент, е една од најголемите кошаркарски ѕвезди кои доаѓаат од НБА лигата, а сигурно дека тој каде и да се појави, прави неверојатна атмосфера. Дурент деновиве беше во Кина, каде предизвика навивачка бура кај тамошните навивачи. Дурент подигна еден...

Брајант: Трендот „Стеф Кари“ ќе ги уништи младите деца кои чекорат во кошарката

Легендарниот Коби Брајант верува дека правилата во американската, па и во европската кошарка, релативно брзо ќе бидат променети, и дека не е далеку денот кога ќе се воведе и шут за 4 поени. Тој е веќе пензионер, но одблиску ги...

ВИДЕО: Исфрустрираниот Вестбрук со сета сила неспортски удри по Јокиќ

Расел Вестбрук, играчот кој што го има најголемиот договор во историјата на НБА лигата во текот на изминатата ноќ, во немоќ експлодираше на неспортски начин. На самиот почеток на мечот, Вестбрук се чини сакаше да му врати на Јокиќ за...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV