ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / НБА

КОШАРКА / НБА

ВИДЕО: Бостон стартуваше со победа над Филаделфија во полуфиналето

Бостон почна со победа над Филаделфија во полуфиналето на Исток Кошаркарите на Бостон ја искористија предноста на домашен терен и ноќеска ја совладаа Филаделфија со 117:101 со што поведоа со 1-0 во полуфиналната серија од Исток. Прв играч на дуелот...

ФОТО: СЕКС СКАНДАЛ – протекоa порно фотки на НБА водителката

Хакерските напади станаа секојдневие, а последна во низата која настрада е Американската новинарка Тејлор Матис. Како што јавуваат медиумите од САД, порно фотките на водителката која следи НБА излегле откако и бил хакиран нејзиниот телефон Освен фотографиите кои може да ги...

“Волшебникот со топка“ американските новинари откачија по Теодосиќ (Видео)

Долго беше посакуван во НБА лигата, а кога конечно се пресели, им покажа што може и ги воодушеви следбениците на најсилната кошаркарска лига на светот. Милош Теодосиќ во дресот на ЛА Клиперс има феноменален старт, фантастичниот плејмејкер продолжува со одличните...

Во Нови Сад брутално убиен еден од телохранителите на Пековиќ

Изминатата ноќ во центарот на Нови Сад по престрелка брутално е убиен Марко Маркуш. Овој 29-годишен Србин бил телохранител на НБА ѕвездата и доскорашен претседател на КК Паризан, Никола Пековиќ. Веќе починатиот имал богато криминално досие, а бил убиен додека се...

Се бара НБА клуб за Дончиќ: Се очекуваше да биде прв или втор пик,...

Пред осум месеци стана европски првак со Словенија, во Белград изминатиот викенд ја обедини таа титула со трофејот од Евролигата, а го доби и признанието за МВП на сезоната. Јасно им е на сите дека Лука Дончиќ е преголем талент...

(ВИДЕО) Со кој тоа игра Леброн: ЏР Смит автор на најглупиот потег во историјата...

Кливленд Кавалирс пропуштија голема шанса да дојдат до брејк во првиот натпревар од финалето на НБА лигата, п ана крај се поразени со 124-114. Кавси имаа две слободни фрлања за водство на четири секунди до крај на мечот при резултат...

ВИДЕО: Џинот Марјановиќ го имаше најкраткото деби во НБА – но со посебна мисија

Српскиот џин Бобан Марјановиќ синоќа за прв пат се појави во дресот на ЛА Клиперс, но во една дефанзивна улога. Тој сигурно го имаше најкраткото деби за еден клуб во НБА лигата, а тоа е сигурно настапот во ЛА Клиперс. Предводникот...

ТРАГЕДИЈА: Загина поранешна НБА-ѕвезда и неговата сопруга

Поранешната НБА-ѕвезда, Расел Батлер и неговата сопруга Леах Лабел загинаа во тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес. Како што пренесуваат американските медиуми 38-годишниот Батлер загубил контрола над своето возило кое се превртело и на крај се забило во зид. Полицијата која...

Шок во САД: Убиен братот на НБА ѕвездата!

Во една престрелка во Индијана убиен е братот на НБА ѕвездата Зек Рендолф. Центарот на Сакраменто Кингс доби ужасни вести откако во огнена престрелка пред еден бар во Мерион во Индијана е убиен неговиот брат. Не беше веднаш јасно што е...

Истокот „пропаѓа“, Западот станува пекол: Кармело Ентони до понеделник ќе биде нов соиграч на...

Одамна е јасно дека Западот е далеку поинтересна и понеизвесна конференција за разлика од Истокот во НБА лигата. Сега, полека, но сигурно, најголемите ѕвезди ја напуштаат Источната конференција и ги засилуваат клубовите на спротивната страна. По најавата дека Леброн Џејмс...