ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / НБА

КОШАРКА / НБА

Се бара НБА клуб за Дончиќ: Се очекуваше да биде прв или втор пик,...

Пред осум месеци стана европски првак со Словенија, во Белград изминатиот викенд ја обедини таа титула со трофејот од Евролигата, а го доби и признанието за МВП на сезоната. Јасно им е на сите дека Лука Дончиќ е преголем талент...

Видео: Голден Стејт го „уништи“ Хјустон

Актуелниот НБА шампион Голден Стејт ја постигна втората победа во финалето на Запад против Хјустон и поведе со 2-1 во победи. Во натпреварот број 3 „воините“ победија со 41 поен разлика - 126:85 (31:22; 23:21; 34:24; 38:18). Натпреварот резултатски беше...

Кливленд го растури Бостон

Кошаркарите на Кливленд ја постигнаа првата победа во финалето на Исток откако ноќеска го совладаа Бостон со убедливи 116:86 (32:17; 29:24; 26:22; 29:23). По три одиграни натпревари сега скорот е 2-1 во победи за Бостон. Кливленд имаше водство во текот...

Многу години молчел, но сега проговори: Ми нудеа 35.000 долари да наместам меч

Поранешниот НБА кошаркар Рон Артест, сега познат како Мета Ворлд Пис, открива дека на колеџот во минатото имал понуда да продаде или да намести натпревар за 35.000 долари. Волрд Пис кој можеби е попознат со името Рон Артенст, имаше блескава...

Д‘Антони: Можеме да победиме секого и секаде

Во финалето на Запад кошаркарите на Хјустон (најдобриот тим од регуларниот дел) го изедначија резултатот на 1-1 против шампионот Голден Стејт. Хјустон победи со 127:105 на домашен терен, а најдобри кај победникот беа Џејмс Харден и Ерик Гордон со...

ВИДЕО: Хјустон со тројки го „бомбардираа“ Голден Стејт за 1:1 во серијата

Хјустон Рокетс синоќа одигра перфектен меч против Голден Стејт и убедливо победи со резултат 127:105. Ракетите не дозволија да киксираат пред своја публика, па со оваа победа ја направија серијата интересна, изедначувајки на 1:1. Хјустон на овој натпревар беше посебно расположен...

Голден Стејт сo „брејк“ до стартна предност против Хјустон

Кошаркарите на актуелниот шампион во НБА лигата Голден Стејт поведоа со 1-0 во финалето на Запад откако ноќеска на теренот на Хјустон победија со 119:106. Кевин Дјурант со 37 поени и Клеј Томпсон со 28 беа предводници до победата,...

ВИДЕО: Леброн и друштвото индиспонирани против разиграниот Бостон, кој води со 1:0

Бостон Селтикс тргнаа со уверлива победа во финалната серија во источната конференција против моќниот Кливленд, победувајки го со 108:83, за водство од 1:0. Иако некомплетни, Селтикси сепак остварија сигурна победа на првиот натпревар од серијата. Тие настапија без Хеиворд и...

Се враќа „белиот“ Сакраменто на сцената: Владе Дивац го унапреди својот екс соиграч од...

Поранешниот српски репрезентативец и кошаркар на повеќе НБА екипи, Предраг Пеџа Стојаковиќ, кој своевремено го носеше дресот и на Сакраменто Кингс, сега е поставен за генерален менаџер на тој ист Сакраменто Кингс, од неговиот прв човек, Владе Дивац. Овие двајца...

Дурент: Кари? Тој е како куче пуштено од синџир..

Кошаркарот на Голден Стејт, Кевин Дурент, го пофали својот тренер Стив Кер, поради начинот на кој го „чуваше“ Стеф Кари. Кари во 4. победа на Вориорси над Пеликанс, постигна 28 поени, со што му помогна на актуелниот шампион четврта сезона...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV