ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / НБА

КОШАРКА / НБА

(ВИДЕО) Филаделфија поведе против Хит, Вориорси до трета победа против Спарси

Филаделфија синоќа како гостин славеше над Мајами Хит со 108:128, па поведе со 2:1 во четвртфиналната серија од Источната конференција. Мечот во „Американ Ерлајнс Арена“ беше одлучен во последната делница. Филаделфија блесна во овој дел до мечот, целосно го прегазија...

(ВИДЕО) Големиот човек во солзи: Леброн се расплака кога ја дозна тажната вест

Кливленд Кавалирс славеа во вториот дуел од серијата против Индијана Пејсерс и израмнија на 1-1 во серијата. Прво име на мечот беше Леброн Џејмс кој постигна 46 поени, но радоста му ја уништи информацијата за смртта на сопругата на Грег...

ВИДЕО: Вистинска лудница во НБА – три тројки за 11 секунди, една од девет...

Спектакуларно отворање на серијата во првиот круг од плеј-офот од НБА лигата ни понудија екипите на Бостон и Милвоки. Селтикс на свој терен славеа победа со 113-107 по продолженија, но Бакси на драматичен начин се изборија за дополнително време за...

Вориорси можат без Кари, Спарси никако без Ленард: Шампионот триумфално го започна плеј-офот

Со дуелот помеѓу Голден Стејт и Сан Антонио вечерва започна плеј-офот од НБА лигата, а Вориорси лесно дојдоа до предност над Спарси (113:92). Иако играа без Стеф Кари, Вориорси вечерва ги надиграа Спарси и лесно дојдоа до предност во четвртфиналето...

ФОТО: Се огласи и Леброн кој имаше што да му порача на Роналдо

Речиси цел свет зборува за изданието на Кристијано Роналдо против Јувентус на вчерашниот меч од 1/4 финалето во Лигата на шампионите кој „кралевите“ во Торино го добија на убедлив начин со 0-3. Шпанската екипа носена од Португалецот кој даде два...

ВИДЕО: Се превитка од болки – кошаркарот на Голден Стејт со хорор повреда

Кошаркарите на Сакраменто Кингс загубија ноќеска од шампионот Голден Стејт со 112:96. Со овој триумф „воините“ покажаа дека полека ја враќаат и ја темпираат формата за претстојните натпревари кои ги очекуваат во финиш од сезоната. Но сепак, мечот мина во сенка...

Леброн Џејмс пишува историја – постави нов рекорд

Екипата на Кливленд изминатата вечер предводена од Леброн Џејмс славеше против Шарлот со резултат од 118-105. https://twitter.com/BallerzWorld/status/979173965427040256 За „кралот“ ова беше уште еден меч за историја сооглед на тоа што го престигна рекордот на Мајкал Џордан од 866 врзани меча на...

ВИДЕО: Лав нокаутиран – крвава уста и искршени заби

Крилниот кошаркар на Кливленд Кавалирс, Кевин Лав по добро нема да го паметин синоќешниот меч со Мајами откако доби класичен нокаут со лакт во лице од страна на Џордан Мајк. https://twitter.com/ShockDoctor/status/978803638901514240  Лав мораше предвреме да го напушти теренот бидејќи од неговата...

ВИДЕО: По драмата и инфарктот, нов кобен момент по животот на еден спортист

Американскиот кошаркар Зеке Упшо почина на своја 26 годишна возраст во саботата на мечот од развојната НБА лига помеѓу Гранд Рапидс и Лонг Исланд Нетс, каде доживеа инфаркт. Американецот ја загуби свеста на минута и половина до крајот на средбата,...

(ВИДЕО) Ова станува АЛАРМАНТНО: Срцев удар покоси уште еден спортист!

Работата станува сериозна, срцевиот удар немилосрдно коси на спортските терени. Откако за 20 дена почина 4 фудбалери во Европа, овој негативен тренд за среќа за влакно беше избегнат и во САД. Имено за време на меч од развојната НДБЛ лига, кошаркарот...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV