КОШАРКА / ЕВРОПА

Вујошевиќ го објаснува култниот момент со давењето на Богдановиќ

Трофејниот тренер на Партизан од минатото и актуелен селектор на кошаркарите на БиХ, Дуле Душко Вујошевиќ, објаснува зошто всушност во минатото се случил моментот со давењето на Богдан Богдановиќ. Вујошевиќ освен тоа, направи паралело и со она што пред неколку...

ВИДЕО: Бојкот до крај – ПАО не излезе на терен за химната

Играчите на Панатинаикос вечерва решија да ја бојкотираат химната на Евролигата на натпреварот против екипата на Басконија. Ова е само продолжение на борбата на претседателот на ПАО Димитрис Јанакопулос, кој најави референдум на кој навивачите ќе избираат дали клубот ќе...

Референдум во Атина, дали ПАО ќе истапи од Евролигата

Грчкиот шампион донесе одлука, навивачите ќе одлучат дали Панатинаикос ќе настапува во Евролигата. Грчкиот кошаркарски гигант ќе го спроведе на дело она што веќе претседателот Димитрис Јанакопулос го најави после драконските казни од страна на Евролигата. Атинските „зелени“ ќе спроведат референдум...

Без Перо толку се може: Црвена Звезда убедливо поразена од Басконија

Црвена Звезда вечерва го забележа својот 13 неуспех во Евролигата оваа сезона во 21. коло досега одиграно. Басконија беше поуспешна и заслужено победија со резултат 103:84, а во редовите на белградската екипа повторно го немаше Перо Антиќ. Тој поради недоволната подготвеност...

ВИДЕО: Олимпијакос го демонтира Фенер, но забивањето на мечот го имаше Весели

Во мега пресметката од 21. коло во кошаркарската Евролига, грчки Олимпијакос беше далеку подобар противник и го победи стариот непријател од Турција, Фенербахче со 95:70. Поконкретни на овој натпревар беа домаќините кои на свој терен во Пиреа го демонтираа тимот...

Француски репрезентативец ја засили Барселона

Каталонците вечерва обелоденија дека се засилуваат со актуелниот француски репрезентативец Едви Џексон. Овој кошаркар во Барселона пристигнува од редовите на кинескиот прволигаш Гуангдонг каде што настапуваше изминатите шест месеци. Станува збор за 28-годишен бек кој навистина е одличен стрелец. Неговото доаѓање...

Перо не играше, Звезда со магичен финиш го сврте Олимпијакос

Црвена Звезда оствари сензационална победа на домашен терен триумфирајќи во дуелот со Олимпијакос со 89:78. Перо Антиќ беше во составот, но не играше поради повреда, а експлодираше американскиот плејмејкер Дилан Енис кој неодамна го засили тимот. Постигна 21 поен со...

Навивачите на ПАО ја продолжуваат војната: ЕВРОЛИГА МАФИЈА!

Навивачите на Панатинаикос ја продолжуваат војната со Евролигата, која пред неколку дена ја покрена сопственикот на овој клуб, ДИмитрис Јанакопулос. Јанакопулос по поразот од Фенербахче, на својот Инстаграм профил истакна две спорни ситуации, за кои сметаше дека се неправилно досудени...

„Ќе дојдам во твојата куќа во Турција и ќе те е*ам се додека не...

Претседателот на кошаркарскиот клуб Панатинаикос, Димитрис Јанакопулос предизвика голем интерес и бес кај навивачите на Фенербахче поради погрдната фотографија која ја испрати кон тренерот на турскиот клуб, Жељко Обрадовиќ. Српскиот стратег со ПАО за првпат беше првак на Европа, а...

ВИДЕО: Обрадовиќ го извадија од такт – викаше по играчите, маваше по рекламните паноа..

Кошаркарите на Фенербахле синоќа во Истанбул го победија тимот на Панатинаикос со резултат 67:62, а тренерот на домаќините имаше повторно шоу. Жељко Обрадовиќ е фантастичен тренер, кој од своите пулени бара максимална концентрација кога се во служба на клубот на...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV