КОШАРКА / ЕВРОПА

Датоме имаше страшна блокада – Обрадовиќ остана во неверување

Се разгорува битката помеѓу Фенербахче и Жалгирис, а по првото полувреме, Фенербахче има предност пред Литванците. Оваа сезона Фенербахче ја брани титулата која минатата сезона ја освои против Олимпијакос. Во првото полувреме во Белград веќе видовме неколку атракции од кои и...

Обрадовиќ, Јасикевичиус и белградските кафанчиња…

Од 18 00 часот денеска започнува пресметката во Евролигата помеѓу Фенербахче кој е актуелен шампион, против изненадувањето на Ф4 турнирот годинава, тимот на Жалгирис. Литванската екипа направи подвиг, и неочекувано се проби до завршницата од годинешниот турнир во Евролигата, а...

Дончиќ бара помош од белградските навивачи

Завршницата на Ф4 турнирот од кошаркарската Евролига ќе се одржи утре и во ендела во Белград. Еден од учесниците е и „кралскиот клуб“ Реал Мадрид, каде главна звезда во тимот е Словенецот Лука Дончиќ. - Големо задоволство е да се...

Јасикевичиус: Сигурен сум дека на Ф4 во Белград сите ќе сакаат да не избегнат!

Шарунас Јасикевичиус, во интервју пре претстојниот Фајнал-фор во Белград од Евролигата, зборуваше за својата иднина но и за иднината на литванската екипа. Неговиот Жалгирис е најпријатното изненадување во завршницата од сезоната во Евролигата, па заслужено се на Ф4 во Белград...

Видео: АЕК шампион на ФИБА Лигата на шампионите

Кошаркарите на АЕК од Атина се прваци во Лигата на шампиони на ФИБА откако во финалето го совладаа Монако со 100:94. АЕК на „фајнл-фор“ турнирот ја имаше улогата на домаќин и ја искористи предноста на домашниот терен бодрен од...

(Видео): АЕК се избори за финале во Лигата на шампионите на ФИБА

Кошаркарите на АЕК ќе играат во финалето на ФИБА Лигата на шампионите откако синоќа во второто полуфинале го совладаа тимот на Мусрија со 77:75. Грчкиот тим имаше голема помош и од трибините бидејќи завршниот турнир се игра во Атина...

Познати сите учесници на фајнал-форот од Евролигата

Со четвртиот натпревар меѓу Реал и Панатинаикос официјално заврши четвртфиналната рунда од Евролигата. "Кралскиот клуб" е последниот патник на завршниот турнир откако оствари победа со 89:82 за конечни 3:1. Сите четири екипи кои се пласираа на фајнал-форот со идентичен резултат...

ВИДЕО: Премногу емотивно – Жалгирис испиша историја во Евролигата, тренерот во солзи!

Кошаркарите на Жалгирис за прв пат изборија место на завршниот турнир од Евролигата, со тоа што вечерва ја совладаа екипата на Олимпијакос со 101:91 и со севкупни 3:1, се пласираа во полуфиналето од Евролигата. Жалгирис сега во полуфинале од елитното...

Ултиматим до Евролигата: Газдата на ПАО бара обештетување, инаку во спротивност…

Јазот на разединетост помеѓу Панатинаикос и Евролигата и понатаму се продлабочува, па се поизвесно е дека „зелените“ од Атина следната сезона може да се приклучат на друг шампионат. Станува збор за ФИБА првенството во кое Панатинаикос гледа свое учество доколку...

(ВИДЕО) Перо Антиќ заигра српско коло во шоу-програмата на Евролига

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ направи шоу гостувајќи во емисијата на Евролига што се емитува секоја недела на Јутуб каналот на ова натпреварување. Ја претстави и "Штарк арената" во Белград каде од 18 до 20 мај ќе се одржи завршниот турнир...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV