ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / ЕВРОПА

КОШАРКА / ЕВРОПА

Ѓорѓевиќ: Словенија е фаворит во финалето, но ќе се обидеме да дојдеме до европско...

Селекторот на кошаркарите на Србија, Александар Саша Обрадовиќ, го изрази своето задоволство од остварената победа против Русија во полуфиналето, но и предупреди за финалето со Словенија. Обрадовиќ смета дека Словенија во моментов игра најдобра европска кошарка, и дека тие се...

Исланѓаните како залутани на Евробаскетот, Полска лесно и убедливо се справи со „Рибарите“

Полјаците експресно го заборавија поразот на стартот од Словенија, па денеска го прегази Исланд во Хелсинки со 91:61. Полска конечно успеа да го покаже неоспорниот квалитет и на теренот, па ја забележа првата победа на Евробаскетот, додека Исланд тешко дека...

ВИДЕО: Екс-играч на Работнички во сред СКАНДАЛ – ваква судиска глума немате видено

Екс играчот на Работнички, Дарко Чохадеровиќ кој во првиот дел од сезоната настапуваше за екипата од Скопје, сега се најде во центарот на скандал во Чешка каде што игра. Имено Чохадаревиќ за време на меч од 1/4 финалето во тамошната...

Баерн Минхен и првакот на Франција од идната сезона во Евролигата

Конечно, германскиот гигант Баерн Минхен се чини дека ќе дочека да заигра во најпрестижното европско клупско натпреварување, Евролигата. Оваа информација утрово ја пласира престижниот специјализиран сајт за кошарка, „Спортандо“ кој открива дека Евролигата од следната сезона ќе се прошири од...

Се бара НБА клуб за Дончиќ: Се очекуваше да биде прв или втор пик,...

Пред осум месеци стана европски првак со Словенија, во Белград изминатиот викенд ја обедини таа титула со трофејот од Евролигата, а го доби и признанието за МВП на сезоната. Јасно им е на сите дека Лука Дончиќ е преголем талент...

Игор Кокошков: Вечниот помошник со НБА искуство кој ја покори Европа со тотален аутсајдер

Словенија на сензационален начин успеа да ја освои европската титула. Не само што никој не очекуваше тие да дојдат ни до четвртфиналето, тие до титулата дојдоа без ниту еден пораз! А притоа, за титулата мораа да ги совладаат двете...

ВИДЕО: На ваков зафат и борач ќе подзавиди – Весели буквално туширан, но возврати...

Дарушафака во градското дерби го совлада Фенербахче со  84-78, но дербито го засени еден мошне неспортски потег во еден дел од мечот. Имено, домашниот играч, Душ Оздемироглу со еден боречки зафат на кој што и врвни борци би му завидел,...

Уште еден Шпанец кажа збогум

Капитенот на кошаркарскиот клуб Реал Мадрид Фелипе Рејес денес јавно соопшти дека се повлекува од репрезентацијата. “Во Сојузот веќе некое време знаат за оваа моја одлука”, изјави Рејес на прес конференцијата за медиумите која се одржа по повод почетокот на...

(ВИДЕО) Доаѓаш на кошарка, гледаш – фудбал!

Кошаркарскиот тим на Црвена Звезда вечерва игра против Басконија во Белград, а фудбалерите гостуваат на БАТЕ Борисов во Белорусија. Комбанк арената почна да се полни одамна, но додека се чека почетокот на кошаркарскиот меч, навивачите се загреваат со фудбалскиот каде...

Злато, па солзи за Словенија: По Драгиќ, заминува и „капетанот“ на златниот брод!

Како што стојат работите за Словенците, нивниот тим кој освои европско злато на европското првенство во Турција, ќе се распадне. Најкорисниот играч на првенството Горан Драгиќ реши да се повлече, а откако ја освоија титулата, дојде информација дека репрезентацијата ја...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV