ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / ЕВРОПА

КОШАРКА / ЕВРОПА

Фотографијата која ја потресе Шпанија: Поранешниот шпански репрезентативец сакал да гласа против независност, но...

Каталонија беше местото на кое се случија навистина мачни сцени кои малку кој можеше да ги замисли во модерна и демократска Европа во 21. век. По референдумот за независност кој се одржа во Каталонија во неделата, полека се откриваат приказните...

Огромна мистерија во финалето на Евробаскетот: Резултатот се знаеше и претходно (ФОТО)

Вечерва во Истанбул се одигра големото финале од овогодинешното Европско првенство во кошарка, а Словенија го освои европското злато. Во финалето капитулираше Србија, репрезентација која силно се надеваше дека ќе стигне до нова европска круна. Но интересно случка имаше пред почетокот...

Кој идиотски потег на Грција во моментите на очај против Финска (Видео)

Сведоци сме на исклучително неспортски и валкан потег од кошаркарите на Грција, во натпреварот против Финска. Очигледно изнервирани и под фрустрации од резултатот и тоа што не можат да ги запрат, двајца грчки кошаркари доста валкано решија да го запрат...

Богдановиќ во неверување по потегот на Антиќ – Перо во свој стил му врати

Не стивнуваат реакциите и пофалбите за нашиот Перо Антиќ по одличниот синоќешен меч во Евролигата и тројката за победа на Црвена Звезда против Реал Мадрид. По мечот на „Твитер“ се јави и поранешниот играч на Антиќ од редовите на Фенербахче,...

Црвена Звезда ја шокираше Барселона, од трибини ечеше: Антиќ, Антиќ, Антиќ…

Составот на Црвена Звезда со нашиот интернационалец во своите редови, Перо Антиќ, вечерва стигна до првата сезонска победа во Евролигата. Во преполната сала „Пионир“, „црвено-белите“ ја совладаа екипата на Барселона со резултат од 90-82. Нашиот Антиќ одигра нов одличен натпревар во...

„Ќе дојдам во твојата куќа во Турција и ќе те е*ам се додека не...

Претседателот на кошаркарскиот клуб Панатинаикос, Димитрис Јанакопулос предизвика голем интерес и бес кај навивачите на Фенербахче поради погрдната фотографија која ја испрати кон тренерот на турскиот клуб, Жељко Обрадовиќ. Српскиот стратег со ПАО за првпат беше првак на Европа, а...

Финалето на Евробаскетот денеска, Милош Теодосиќ го испратија во војска (Видео)

Денеска нашиот северен сосед живее и дише за кошарката, денеска нивните миленици го играат големото финале од Евробаскетот против Словенија, која преку Шпанија обезбеди финале. Но не би било интересно се додека не се случи и по некој гаф од...

Ги растури Шпанците, па тие мораа да се му поклонат (ФОТО)

Најубавата приказна од Европското првенство во кошарка со голема сигурност е Лука Дончиќ. Младиот Словенец е најсериозен кандидат за МВП признанието и тоа во својот прв настап на континенталниот собир. Синоќа против Шпанија не беше многу ефикасен, но затоа остана...

Фелдин: Перо е Перо, кога тој вика, сите слушаме!

Бекот на Црвена Звезда, Џејмс Фелдин по победата над Барселона вечерва со 90-82, имаше само пофални зборови за своите соиграчи, меѓу кои и за Антиќ „Среќен сум што победивме. И Тејлор и јас сме стрелци, сега беше неговиот ден, следен...

Дончиќ по мечот со специјален подарок за имењакот, синот на Антиќ

Црвена Звезда направи големо изненадување вечерва откако во рамки на Евролигата го шокираше Реал Мадрид на гостински терен. Човек на одлука беше нашиот Перо Антиќ кој покрај победничката тројка на 7 секунди пред крајот на мечот, одигра неверојатна одбрана во...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV