ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / БАЛКАН

КОШАРКА / БАЛКАН

Химки го освои Белград: Антиќ и Звезда во непрепознатливо издание

Финската екипа Химки вечерва славеше на гостувањето во Белград кај Црвена Звезда со 70:79. Црвена Звезда пред своите гледачи одигра прилично лош натпревар, што докажува и конечниот исход. Слаб скор на оваа средба имаше и македонскиот кошаркар Перо Антиќ, кој...

Кокошков ја напушата Словенија, дојде, освои и заминува!

Како што стојат работите Игор Кокошков ја заврши својата мисија со Словенија. Српскито стратег се ќе се насочи кон обврските во НБА лигата каде е помошник тренер во екипата на Јута Џез. Неговата иднина на клупата на Словенија е доведена...

Антиќ среќен поради кам-бекот: Се е супер сега, проблемите во тимот беа вештачки наметнати

Црвена Ѕвезда синоќа успеа да ја победи Уникаха на домашен терен во рамки на меч од Евролигата. На овој натпревар по подолга пауза, се врати и Перо Антиќ, кој имаше завидна минутажа на тернеот. Иако тој не постигна поени, сепак истакна...

Алимпијевиќ: Антиќ е на агресивна терапија!

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ поради повреда нема да биде дел од тимот на Црвена Звезда и на следниот меч од Евролигата, на гостувањето кај Басконија. Тренерот на српскиот шампион, Душан Алимпијевиќ се огласи околу ситуацијата со Антиќ и објасни до...

ФИБА одлучи: Косово ќе плати ситно за свиркањето на македонската химна

Светската кошаркарска организација ја одреди казната за кошаркарската федерација на Косово за свирежите при интонирањето на македонската химна на натпреварот од претквалификациите во Приштина на 2. август. Неспортското однесување на навивачите на Косово на средбата со Македонија од минатата недела...

Перо Антиќ открива: Не сум им омилен кошаркар на моите синови, имаат друг идол

Македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ постојано е интересен за српските медиуми, пред се за неговиот приватен живот, како и искуството од настапите во НБА лигата, во екипата на Атланта Хоукс. Тој во интервју за магазинот „Елевејт“, Антиќ зборуваше за својот...

Само на Балканот: „Делије“ ја бојкотираат Звезда поради новиот играч кој е муслиман!

Најтврдокорното јадро на навивачите на српскиот шампион донесе радикална одлука, незадоволни од ангажирањето на најновото засилување на клубот, Ален Омиќ. Популарните „Делије“ на крајот од натпреварот со Олимпијакос истакнаа транспарент од кој може да се заклучи дека во следниот период...

Жестока српска провокација кон Хрватите: Ќе бидете шампиони во кошарка кога…

Помошникот во стручниот штаб на српската кошаркарска репрезентација Мирослав Николиќ жестоко ги испровоцира Хрватите по завршувањето на Европското првенство. Медиумите во Хрватска беа отворено на страната на Словенија во големото финале, не криеја дека им е мило што нивните западни...

Обрадовиќ: Евролигата го доби новиот Дражен и тој е од нашите краишта

Во разговор за шпански АС, Жељко Обрадовиќ, истакна дека Лука Дончиќ нема проблеми со притисокок и дека тој знае што е потребно за да го достигне голениот Дражен Петровиќ. Фенербахче во петок игра против Реал Мадрид во Евролигата од 21...

Перо Антиќ се огласи за хаосот во Звезда и наводните инциденти со тренерот

Најискусниот кошаркар на Црвена Звезда, Македонецот Перо Антиќ, ги демантираше новинарските приказни. Центарот се огласи по повод приказните во медиумите дека учествувал во бунтот кон тренерот Душан Алимпијевиќ и дека наводно му „дал жолт картон“. Наводно, Антиќ како најстар и...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV