ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / БАЛКАН

КОШАРКА / БАЛКАН

Навивачите на Црвена Звезда со реакции за Антиќ – Најголемиот дел еуфорични, но има...

Единствениот Македонец кој настапил во НБА лигата, Перо Антиќ, го напушти таборот на Фенербахче и се врати во Црвена Звезда каде настапуваше во периодот од 2005 до 2007 година. 35-годишниот Антиќ се врати во еден од своите најомилени клубови и...

Кокошков ја напушата Словенија, дојде, освои и заминува!

Како што стојат работите Игор Кокошков ја заврши својата мисија со Словенија. Српскито стратег се ќе се насочи кон обврските во НБА лигата каде е помошник тренер во екипата на Јута Џез. Неговата иднина на клупата на Словенија е доведена...

Финалето на Евробаскетот денеска, Милош Теодосиќ го испратија во војска (Видео)

Денеска нашиот северен сосед живее и дише за кошарката, денеска нивните миленици го играат големото финале од Евробаскетот против Словенија, која преку Шпанија обезбеди финале. Но не би било интересно се додека не се случи и по некој гаф од...

Бесна Црногорка распали: За кој к*р сум ти, тука сум само да се сликам

Младата 24-годишна кошаркара Милица Милошев беше крајно бесна и лута на селекторот на Црна Гора откако не се најде на списокот на повикани кошаркарки за стартот на подготовките на квалификациите за ЕП. „Единствено нешто добро што го имав со репрезентацијата...

ВИДЕО: Каде е Перо, таму има инциденти – Антиќ и тренерот на Мега на...

Црвена Звезда вечерва победи на гостувањето во Сремска Митровица со 90:85 и го задржа првото место во АБА лигата. Но сепак, натпреварот траеше подолго од очекуваното поради инцидентот на паркетот. Пет минути пред крајот на мечот, Битаџе го фаулираше Лесор...

Жестока српска провокација кон Хрватите: Ќе бидете шампиони во кошарка кога…

Помошникот во стручниот штаб на српската кошаркарска репрезентација Мирослав Николиќ жестоко ги испровоцира Хрватите по завршувањето на Европското првенство. Медиумите во Хрватска беа отворено на страната на Словенија во големото финале, не криеја дека им е мило што нивните западни...

Обрадовиќ го засилува Фенербахче – Антиќ добива нов соиграч во тимот

Актуелниот шампион во Евролигата, тимот на Фенербахче, дополнително ќе се засили за претстојната сезона и предизвиците во Европа, каде ќе настојуваат да го одбранат тронот, што сигурно дека ќе биде тешка мисија. Обрадовиќ договори едно ново засилување за Фенербахче, станува...

Антиќ: Во Звезда не се вратив за да заработам, можев да земам повеќе пари...

Еден од најдобрите македонски кошаркари во историјата Перо Антиќ, вчеравечер допатува во Белград и веднаш се упати на тренингот на екипата со цел да се запознае со своите соиграчи и стручниот штаб на Црвена Звезда. Антиќ веќе утринава ги заврши...

ВИДЕО: Општ хаос во Хрватска – тепачка и многу крв на дербито Сплит –...

Дерби дуелите, особено на Балканот се уште носат многу тензија и жестокот, а за тоа и самите сме сведоци ако го погледнеме нашето кошаркарско дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје кое беше прекинато и се доигруваше следниот ден. Нови грозни...

Словенците полудеа по поразот: Ова е големо ср*ње, квалификациите се нерегуларни

Актуелниот европски првак во кошарка, Словенија го забележа и вториот пораз во квалификациите за СП откако Белорусија на домашен терен ги совлада минимално со 93-92. Трагичар на мечот беше Клемен Препелиќ кој на четири секунди пред крајот на мечот имаше...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV