ПОЧЕТНА КОШАРКА КОШАРКА / БАЛКАН

КОШАРКА / БАЛКАН

Блокотехна застана на претпоследното скалило во БИБЛ лигата

Во првиот полуфинален дуел од фајнал-форот од БИБЛ лигата во Самоков, Блокотехна е поразена од Левски со 81:85. Единствениот македонски претставник во регионалното натпреварување одлично го почна натпреварот, водеше со 12:4 во четвртата минута, со 20:9 во седмата и 29:16...

Моќна Звезда: „Црвено-белите“ ќе играат во финалето од АБА лигата

Црвена Звезда обезбеди пласман во финалето од АБА лигата откако во "мајсторката" го совлада Морнар со 88:69. Играч на натпреварот беше младиот Огњен Добриќ кој постигна 19 поени вклучувајќи пет тројки од шест обиди и едно спектакуларно забивање. Во клучните...

(ВИДЕО) Балкански циркус: Хрватите среде Црна Гора пееја – Ова е Србија!

Националистичките и шовинистичките испади се вообичаен декор на спортските претстави на Балканот, но ова што го направија хрватските навивачи предизвика огромно внимание во регионот. Колку поради навредата, толку и поради нелогичната содржина на нивните скандирања, пред се бидејќи доаѓа...

Перо Антиќ открива: Не сум им омилен кошаркар на моите синови, имаат друг идол

Македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ постојано е интересен за српските медиуми, пред се за неговиот приватен живот, како и искуството од настапите во НБА лигата, во екипата на Атланта Хоукс. Тој во интервју за магазинот „Елевејт“, Антиќ зборуваше за својот...

„Би се напил пијачка со Перо Антиќ – ми излгед како добар лик“

Еден од најголемите таленти на српската кошаркар и член на Партизан, Вања Маринковиќ во интерјув доби интересно прашање кое гласеше со кој играч од лутиот ривал Црвена Звезда, би седнал на пијачка. „Би се напил пијачка со Перо Антиќ -...

ВИДЕО: Општ хаос во Хрватска – тепачка и многу крв на дербито Сплит –...

Дерби дуелите, особено на Балканот се уште носат многу тензија и жестокот, а за тоа и самите сме сведоци ако го погледнеме нашето кошаркарско дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје кое беше прекинато и се доигруваше следниот ден. Нови грозни...

Антиќ среќен поради кам-бекот: Се е супер сега, проблемите во тимот беа вештачки наметнати

Црвена Ѕвезда синоќа успеа да ја победи Уникаха на домашен терен во рамки на меч од Евролигата. На овој натпревар по подолга пауза, се врати и Перо Антиќ, кој имаше завидна минутажа на тернеот. Иако тој не постигна поени, сепак истакна...

Обрадовиќ: Евролигата го доби новиот Дражен и тој е од нашите краишта

Во разговор за шпански АС, Жељко Обрадовиќ, истакна дека Лука Дончиќ нема проблеми со притисокок и дека тој знае што е потребно за да го достигне голениот Дражен Петровиќ. Фенербахче во петок игра против Реал Мадрид во Евролигата од 21...

Словенците полудеа по поразот: Ова е големо ср*ње, квалификациите се нерегуларни

Актуелниот европски првак во кошарка, Словенија го забележа и вториот пораз во квалификациите за СП откако Белорусија на домашен терен ги совлада минимално со 93-92. Трагичар на мечот беше Клемен Препелиќ кој на четири секунди пред крајот на мечот имаше...

Перо Антиќ се огласи за хаосот во Звезда и наводните инциденти со тренерот

Најискусниот кошаркар на Црвена Звезда, Македонецот Перо Антиќ, ги демантираше новинарските приказни. Центарот се огласи по повод приказните во медиумите дека учествувал во бунтот кон тренерот Душан Алимпијевиќ и дека наводно му „дал жолт картон“. Наводно, Антиќ како најстар и...


SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV